Facebook Google+ Twitter

Pietrewicz kandydatem PSL na wiceministra finansów

Według nieoficjalnych informacji PAP, Naczelny Komitet Wykonawcy PSL desygnował Witolda Pietrewicza na stanowisko wiceministra w resorcie finansów. Źródło informacji pochodzi z kręgów zbliżonych do NKW.

Siedziba Ministerstwa Finansów / Fot. Jarosław Pocztarski/CC 2.0Do tej pory przysługujące PSL stanowisko w ministerstwie finansów było nieobsadzone, ale nowe władze partii zdecydowały, że nadszedł czas na wprowadzenie swojego człowieka do "królestwa" ministra Rostkowskiego. Jak wiadomo minister finansów nie lubi, gdy ktoś miesza się w sprawy jego departamentu, dlatego zapewne przeforsowanie kandydata będzie bardzo trudne.

Witold Pietrewicz jest wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej wcześniej sprawował funkcję prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także kierował Bankiem Ochrony Środowiska.

Po zmianach we władzach Polskiego Stronnictwa Ludowego nazwisko Pietrewicza było łączone z teką ministra gospodarki, ponieważ swego czasu Janusz Piechociński wychwalał go jako znakomitego ekonomistę, handlowca i człowieka.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.