Facebook Google+ Twitter

Pietrzak: Bogusław K. to obrazek z politycznego widowiska

"Za komuny była czysta gra, nikt nie udawał bezstronnego" - twierdzi znany satyryk Jan Pietrzak. "Zamiast prawdy serwuje się dziś nieustanny show, który jest widowiskiem z życia celebrytów i rozmaitych wyższych sfer" - dodaje.

"Wszyscy wiedzieli, że są sowieckimi agentami w Polsce i podają nam bzdury. (...) Teraz sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana" - mówił o przeszłości Jan Pietrzak.

W wypowiedzi dla portalu fronda.pl, znany satyryk komentował sprawę "bombiarza" i zasady obowiązującej dziś cenzury.

"To kolejny odcinek serialu, jaki gra dla nas władza. Oni po prostu nie prowadzą polityki, tylko co tydzień robią kolejne odcinki takiego show (śmiech). Wcześniej matka Madzi, a teraz ten "terrorysta" otoczony przez drużynę ABW, którym pokazywał, jak się robi bombę, mieszając dezodorant, wodę, colę i krowie łajno" - relacjonuje poziom debaty publicznej.

Co rozeźliło satyryka? Układ medialny sprzyja partii rządzącej. Trzy główne telewizje - Polsat, TVN, i TVP nie kontrolują już władzy, lecz chronią ją, zaśmiecając myśli Polaków nieistotnymi sprawami.

Jan Pietrzak jest krytyczny wobec władzy PO: "Mają telewizory i strategie, jak wpuszczać do tych telewizorów nowe brednie, które mają mącić Polakom w głowach i trzymać ich jak najdalej od prawdy. Nie słyszymy o ważnych problemach Polski, ale jakichś bredniach i kolejnych odcinkach tego fantastycznego serialu, jaki urządza nam władza".

"Kabaret Pietrzaka jest działalnością niszową i media go pomijają" - zauważa artysta. "Stąd bierze się wrażenie, że nas nie ma. Jesteśmy z Polski wykluczonej i w związku z tym nie ma nas w głównym nurcie".

Poglądy pana Jana nie są odosobnione. Ekipie Donalda Tuska dostaje się od innego prześmiewcy: Roberta Górskiego. W kultowych edycjach Kabaretu Moralnego Niepokoju zawsze obejrzymy komiczne posiedzenie rządu. "No to teraz idziemy haratnąć w gałę" - kończy swoje wystąpienia odgrywany przez Górskiego polityk.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Andrzej Przybylski Wczoraj 20:27
- kiedyś bawił, bo nabijał sie z systemu i jego absurdów; śmiali sie z jego skeczów również członkowie KC, bywający goścmi kabaretu Pod Egidą, co w państwowej (wówczas wyłącznie) telewizji mozna było widzieć i słyszec.
Dzisiaj kabaret Pod Egidą funkcjonuje jak zawsze, ale pan Pietrzak uprawiając satyrę systemową, pozwala sobie na wysmiewanie fizycznych cech wymienianych po nazwisku osób. Czego dowodem jest "nigdy nie publikowany" skecz , właśnie dostępny na You Tube.
http://vod.gazetapolska.pl/1393-janpietrzaknaj-nigdy-niepublikowany-monolog
Co innych "nigdy nigdzie nie publikowanych" -pochodzą z czasów, kiedy nie było YouTube ale była cenzura i pan Pietrzak Pod Egidą ich nie wygłaszał.
http://vod.gazetapolska.pl/247-jan-pietrzak-naj-odc-1
Nie ma więc powodu, aby krokodyle łzy wylewac nad biednym paniem Jankiem, który teraz wygłasza co chce i śpiewa z gitarą na tle loga "Gazety Polskiej". Bo jakby nie patrzeć - nawet w latach cenzury, zawsze działał pod jakąś...egidą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Pietrzak , zaplątał się w politykę startując w wyborach prezydenckich . Uważa się za pępek świata i odkąd pamiętam ma do tego świata pretensje. Politycznie -obrotowy koniunkturalista .
Dlaczego od lat jest też marginalizowany przez środowisko show biznesu ? Dlaczego go nie lubią i to od bardzo dawna . PO wówczas nie było .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jadwiga kowalczyk
"- Jakby zmienił poglądy na rzecz PO - pisała by Pani o nim w tonacji minorowej i każdy prawicowiec przekopywał by cmentarze aby mu wyszukać "dziadka z Wermachtu".

Nawrócenie to podążanie we właściwym kierunku:)

"Ale pan Pietrzak spada na cztery łapy przy każdym rządzie nawet."

Jak widać teraz mu się nie udało. Nawet w programie 1 (peowskim) go nie chcą, na eseldowską dwójkę nie ma szans.

"Mijały lata, Pietrzak tworzy jak tworzył, drwi ostro z kolejnego rządu tak, jak ze wszystkich poprzednich, ma kabaret http://www.janpietrzak.pl/
a na dokładkę internet, YouTube i wszelkie środki masowego przekazy do dyspozycji."

Rozumiem, że to ma być wyrafinowany dowcip. Facet tej miary na youtubie a disco polo i inna szmira na TVP? Nie docenia pani siły kontrolnej nad dystrybucją w mediach.

"Jeśli więc włos mu z głowy spadnie to wyłącznie w czasie czesania resztek byłej czupryny."

Chyba że popełni - przypadkiem - samobójstwo jak Petelicki i paru innych. Może przesadzam. Co on tam wie o machlojach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Maria Czerw Dzisiaj 10:44

- Jakby zmienił poglądy na rzecz PO - pisała by Pani o nim w tonacji minorowej i każdy prawicowiec przekopywał by cmentarze aby mu wyszukać "dziadka z Wermachtu".
Ale pan Pietrzak spada na cztery łapy przy każdym rządzie nawet.
Jakby nie patrzeć - komuniści go nie dopieścili internowaniem, bo żył-był w czasie stanu wojennego w Kanadzie, a po powrocie nie dostał "za zasługi" upatrzonego lokalu na kabaret. O ile pamietam - chyba do Wałęsy miał o to pretensje .
Mijały lata, Pietarzak tworzy jak tworzył, drwi ostro z kolejnego rządu tak, jak ze wszyskich poprzednicg, ma kabaret http://www.janpietrzak.pl/
a na dokładkę internet, YouTube i wszelkie środki masowego przekazy do dyspozycji.
Jesli więc włos mu z głowy spadnie to wyłącznie w czasie czesania resztek byłej czupryny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to się robi na Wyspach?
Magdalena Gignal
2008-08-07, ostatnia aktualizacja 2008-08-07 12:45
Brytyjskie dzieci wiedzą wszystko o seksie na długo przed swoim pierwszym pocałunkiem. Tymczasem Wielka Brytania przoduje w europejskich statystykach dotyczących liczby nastoletnich ciąż i aborcji. Wyjątek potwierdzający regułę, czy błąd w założeniu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakby nie zmienił poglądów, to byłby cacy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie. Jan Pietrzak.
Ojciec komunista, matka posłanka na najbardziej niepolski sejm w historii (1947 - 1952). Był członkiem Związku Młodzieży Polskiej, a także Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
Po latach przyznał w wywiadzie dla Rzeczpospolitej (1994):
"Nie miałem nic przeciwko zastanej rzeczywistości. Nie walczyłem z nią, ja z niej wyrastałem – byłem w ZMP, w partii."

A teraz jak już nie ma z czym walczyć, to się z niego zrobił "bohater"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwne, ale pan Pietrzak nie jedną Szwedkę przypomina ; tyle lat... i każda władza sie z nim p***
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=15021

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu, ten ze Szwedką daje do myślenia niemniej niż polityczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobiście nie oglądam telenowel itd., a co się tyczy sensacyjnych wiadomości stanowczo wolę te, o których nie dowiemy się z głównych wydań dziennika żadnej telewizji, dotyczące spraw naprawdę fundamentalnych. Szkoda tylko, że zaledwie co trzeci mój artykuł na taki temat przekracza tysiąc odsłon. No, ale jakoś to przeżyję. Np. dzięki nietypowym upodobaniom seksualnym pewnej Szwedki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.