Facebook Google+ Twitter

Pigułka gwałtu z Polski zalewa Europę Zachodnią

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-25 07:54

Polska jest głównym szlakiem przerzutowym z Azji do Europy Zachodniej substancji zwanych potocznie pigułkami gwałtu - alarmuje dziennik "Polska".


Jak pisze gazeta, problem miał być kilka razy nieoficjalnie zgłaszany polskiej policji przez Interpol. CBŚ dostało zadanie rozpracowywania grup przestępczych zajmujących się handlem i kontrabandą niebezpiecznych substancji.
Dziennik podkreśla, że przemyt nasila się szczególnie przed sezonem urlopowym, bo wzrasta zapotrzebowanie na specyfik. Ale Komenda Główna Policji w rozmowie z gazetą bagatelizuje sprawę. Rzecznik policji, podinspektor Mariusz Sokołowski, twierdzi, że w informacjach o tabletce gwałtu więcej jest legendy niż prawdy. CBŚ nie chce natomiast mówić o swoich działaniach związanych z przemytem groźnej substancji.

Dziennik "Polska" podkreśla, że oprócz przemytu część tabletek gwałtu grupy przestępcze uzyskują z domowej produkcji z ogólnie dostępnych środków. Duża ilość tych substancji jest kradziona ze szpitali albo pochodzi z recept. Gazeta dodaje, że z naszego kraju w okresie wakacyjnym nasila się eksport tych substancji do Włoch, Hiszpanii i Grecji. Najbardziej aktywne rynki zbytu w Europie to Wielka Brytania i Holandia. Tam również działają polscy przemytnicy.

Więcej o tabletce gwałtu i jak się przed nią ustrzec - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.