Facebook Google+ Twitter

"Pigułka wolności" - wstrząsająca odsłona Facebooka

3 października, nakładem wydawnictwa Wielka Litera, w księgarniach zagościła najnowsza powieść Piotra Czerwińskiego pt. "Pigułka wolności".

"Pigułka wolności" jest historią w stu procentach współczesną. Jest opowieścią, pisaną tak naprawdę przez nas samych, gdyż to właśnie my, ludzie ukształtowani przez przeróżne portale społecznościowe, przez Facebooka XXI wieku i wykreowanego tam ,słynnego kciuka ("lubię to"), stajemy się jedynie towarem do przyszłej sprzedaży.

Akcja powieści toczy się głównie na Facebooku, ale również na Teneryfie, w Paryżu, w warszawskich galeriach handlowych oraz w paru innych prawdziwych miejscach. Autor na łamach swej powieści przedstawia czytelnikom prawdziwe zdarzenia z lat 2011-2012, ukazuje również prawdziwe facebookowe strony.

Główny bohater powieści -Aleks, jest człowiekiem, któremu nigdy nic nie wychodzi, jest tak zwanym życiowym nieudacznikiem. Jest to osoba, która nie mając nic lepszego do roboty, zakłada dla zabicia czasu stronę społecznościową na Facebooku. Strona momentalnie staje się fenomenalną i w bardzo krótkim czasie zyskuje milionową publiczność a nasz bohater staje się gwiazdą internetu. Czerwiński, w swojej powieści przenosi nas do śmiesznego, chwilami niezwykle żałosnego i bardzo strasznego "facebookowego świata". Idealnie też, namalował słowami portret "generacji kciuka".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.