Facebook Google+ Twitter

Pih w Amnesia Club

28 listopada 2009 roku w pabianickim klubie Amnesia zagra jeden z czołowych polskich raperów Adam Piechocki, znany jako Pih.

plakat koncert w Amnesia Club / Fot. http://www.clubamnesia.pl/Impreza rozpocznię się o godzinie 21. Koszt biletu w przedsprzedaży wynosi 15 złotych, natomiast w dniu koncertu 20 złotych.

Pih - Adam Piechocki, białostocki raper. W roku 2000 wraz z zespołem JedenSiedem (Pih i Tymi) nagrał płytę Wielka Niewiadoma. Za produkcję albumu odpowiedzialny był DJ 600V, a refren w jednym z utworów zaśpiewała Reni Jusis. Po wydaniu płyty raperzy wzięli gościnny udział w wielu nagraniach, m.in. ze Wzgórzem Ya-Pa 3, Paktofoniką, Onarem i O$ką. W 2001 roku Hirek Wrona zaprosił zespół na 38. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, a niedługo potem zespół się rozpadł.

Rok później Pih wydał minialbum "Nie ma miejsca jak dom" i "Boisz się alarmów " - obie płyty nakładem wytwórni R.R.X.. Na drugim krążku gościnnie wystąpili Wzgórze Ya-Pa-3, Fenomen, Camey, DJ 600V, Jajonasz, Bartosz (Endefis) i Chada.

W 2003 roku Chada i Pih wydali album "O nas, dla was", a w roku 2004 nagrali razem cover piosenki "Obudź się" Oddziału Zamkniętego. Z tej okazji zostali zaproszeni do programu "Muzyka łączy pokolenia". Wystąpili również na albumie Kodex 2: proces producentów WhiteHouse.

W październiku 2004 ukazała się solowa płyta Piha "Krew, pot i łzy", z gościnnym udziałem Mesa, Pezeta, Virusa, Pyskatego Skurwiela, Hst, Gutka i Chady, której produkcją zajęli się m.in. Szyha, Jajonasz, Teka, Camey, Waves i Magiera. W 2006 roku z zespołem Skazani na Sukcezz, tworzonym z Pyskatym Skurwielem, wydał płytę "Na linii ognia", a w roku 2007 Pih pojawił się gościnnie między innymi na kolejnej solowej płycie Onara i kompilacji Kodex 3: "Wyrok". Kolejna płyta Piha "Kwiaty Zła", wydana przez wytwórnię Step Records miała swą premierę w grudniu 2008 roku. Album uzyskał status złotej płyty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.