Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10569 miejsce

Pij mleko będziesz kaleką?

Ogólne przekonanie na temat właściwości mleka krowiego raczej nie budzi wątpliwości. Piją je duzi i mali. Większość w przekonaniu, że jest ono po prostu zdrowe. Tymczasem okazuje się, że nie każdy tak uważa.

 / Fot. magebroker.net/Photoshot /PAPO tym, że mleko jest zdrowe słyszymy niemal od urodzenia. Mało tego, jego zwolennicy twierdzą, że mleko nie tylko jest zdrowe, ale wręcz niezbędne do prawidłowego rozwoju.
Twierdzą oni, że wzmacnia ono kości, ponieważ w jego składzie jest bardzo dużo wapnia, zawiera również białko i witaminy A, D, E i witaminy z grupy B.

W każdym prawie polskim domu mleko jest jednym z podstawowych składników posiłków. Polskie mamy usiłują wyrobić u swoich dzieci nawyk picia mleka, w przekonaniu, że dzięki jego magicznemu płynowi ich pociecha będzie zdrowa i szczęśliwa. Doszło wręcz do tego, że wprowadzono ogólnopolską kampanię "pij mleko będziesz wielki". Zaangażowano sławne autorytety, takie jak Kayah czy Bogusław Linda, które mają nakłaniać dzieci do picia mleka. Bo przecież nie wszystkie dzieci lubią mleko. Mało tego. Niektóre dzieci mają wręcz odruch wymiotny na widok tego płynu. Powszechnie wmawia się jednak rodzicom, że dzieci muszą pić mleko, więc ci to samo wmawiają swoim pociechom. Picie mleka jest powszechnie uważane za zdrowy nawyk żywieniowy. Niektórzy uważają, że swoje mocne kości i zdrowe zęby zawdzięczają temu właśnie, że piją mleko. Jednym zdaniem powszechnie uważa się, że mleko krowie jest zdrowym produktem.

Tym czasem okazuje się, że u boku teorii faworyzującej ten biały płyn istnieje mniejsza, jednak potwierdzona badaniami teoria nieśmiale twierdząca, że mleko źle wpływa na człowieka. Mało tego. Zdaniem niektórych naukowców mleko jest trucizną. Nazywane jest białą śmiercią. Niektórzy uważają, że akcja promowania mleka jest największym oszustwem medycyny. Dietetyk Eugeniusz Zbigniew Siwik, autorytet w dziedzinie ginekologii i położnictwa, twórca pierwszej w Polsce Kliniki i Szkoły Porodu Naturalnego twierdzi, że zawarty w mleku wapń niewiele ma wspólnego z budowaniem kości. Twierdzi wręcz, że mleko krowie jest szkodliwe dla układu kostnego człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Jajek
  • Jajek
  • 09.02.2011 00:49

Ja po mleku miałem w mlodosci czesto biegunke wiec niech mi nikt nie mowi ze mleko jest zdrowe. Inaczej by tak nie bylo. Od bardzo dawna juz nie pije mleka i w zyciu nic nie zlamalem choc okazje mialem nieraz. Jestem zdrowy a picie mleka to ciema koncernow mleczarskich i nabijanie im kabzy ciemnota ludzka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś nawet w biednych wiejskich rodzinach gdzie jedzono tylko mleko z gotowanymi ziemniakami. Jedzono mleko zsiadłe. Choć mogli pić mleko nawet bezpośrednio od krowy to pito tylko mleko zsiadłe, argumentując to tym iż jest lepsze i zdrowsze. Dzieciom tak do 5-7 roku życia dawano mleko surowe lecz schłodzone. Dorośli pili tylko zsiadłe mleko lub serwatkę. Prawdopodobnie wykształciło się to poprzez wielowiekową obserwację która nauczyła ich wybierać lepsze, zdrowsze.
W Rosji natomiast pijano tylko śmietanę (nad Wołgą). Nigdy mleko. W dobie socjalizmu tłumaczyłem wyższość caratu nad socjalizmem - wtedy za cara pijano śmietanę a w rosyjskim socjaliźmie w sklepach nawet mleka nie było, nie mówiąc o śmietanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Różnie mówią i twierdzą. Prawda jest taka, że żadna krowa nie pije mleka. Piją je tylko oseski, bo w mleku jest wszystko niezbędne w rozwoju młodzieży. Później jest kłopot z przyswajaniem. Wapno znajdujące się w mleku jest w minimalnym stopniu przyswajalne przez ludzki organizm. Człowiek lepiej przyswaja np. wapno znajdujące się w grochu, fasoli, rybach, orzechach, skorupce kurzych jaj. Dowodów różnych jest niemało. Polecam opracowania specjalistów jak np.: Edward A. Taub, Michał Tombak i in. Póki co, zdrowia i miłości wszystkim życzę... link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mleko piję od pierwszych dni życia.... Jeszcze za małego szczylka, babcia dawała mi mleko, które tak samo bardzo lubiła... Powiem szczerze, picie mleka mam zakodowane w genach, a wynika to z głębokich wiejskich korzeni. Nie jestem na nic uczulony, serce zdrowie, wszystkie badania przechodzę bez najmniejszych problemów, gdzie koledzy nie zawsze mają tak lekko. Niedługo "stuknie mi" 19 lat; do tej pory nie miałem żadnych urazów, złamań itp; wzrok również bdb, nie mówiąc o tym, że nie choruję - może to wiejska, podlaska atmosfera tak na mnie wpływa? Przynajmniej na razie, ten szlachetny biały płyn mi nie szkodzi, ba nawet pomaga!! A w porywach zdarza mi się wypić 2 - 3 litry!! Więc drogi czytelniku, mój post jest namacalnym dowodem, że mleko nie szkodzi, te badania mnie nie przekonują!! Pozdrawiam wszystkich z "wielkich miast" - a może wasze mleko jest podrobione? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jak z winem - jedni mówią, że szkodliwe, bo alkohol, inni - że zapobiega zawałom serca. Z kawą też zresztą podobnie. Ktoś tam robi badania i wychodzi mu, że to jest szkodliwe, ktoś inny zrobi inne badania i wyjdzie mu, że zupełnie nieszkodliwe, a nawet pożyteczne. Najgorsze jest to ciągłe szczucie, straszenie, katastroficzne wizje. Lud jest ciągle straszony, bo zastraszonymi jest łatwiej manipulować. Wszystko to dociera do ludu za pośrednictwem sensacyjnych haseł uzupełnionych pseudonaukową papką. I tak straszą - ci straszą globalnym ociepleniem, tamci ochłodzeniem; straszenie żarówkami contra straszenie świetlówkami; straszenie grypą vs. straszenie lekami na grypę. I tym podobne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakie napoje zalecaja wiec koncerny, na zlecenie ktorych mleko jest szkodliwe? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.