Facebook Google+ Twitter

Pij mleko z... Supermanem!

Silny, wysportowany, uczynny, ratuje świat przed zagładą i… pije mleko z polskimi dziećmi. Superman to kolejna postać, która jest wizerunkiem kampania społecznej - Pij Mleko! Będziesz wielki.

W jednym szeregu stoją Superman i Shrek

Fot: Materiały prasowe Międzynarodowego Stowarzyszenia ReklamyTrzecia odsłona jednej z najbardziej znanych polskich kampanii społecznych rozpoczęła się w lipcu. Tym razem nasze pociechy do picia mleka zachęca nie kto inny, jak jeden z największych bohaterów komiksów - Superman. Dołączył do znanych już gwiazd takich, jak: Bogusław Linda, Kayah, Krzysztof Hołowczyc, Jagna Marczułajtis, które były twarzami tego przedsięwzięcia w poprzednich latach. W zeszłorocznej edycji swojego wdzięku udzielił także jeden z najpopularniejszych bajkowych bohaterów - Shrek.

Sposoby Supermana

Niejednemu rodzicowi sen z powiek spędza sposób, w jaki namówić dziecko do codziennego picia mleka. Superman będzie próbował przekonać do spożywania mleka z billboardów, pojawi się w spotach telewizyjnych, reklamie kinowej oraz na innych nośnikach reklamy zewnętrznej. Będzie go można usłyszeć w radiu i zobaczyć w prasie. Superman wyjedzie także na autobusach w Katowicach i Warszawie. Organizatorzy akcji postanowili wykorzystać ten niestandardowy nośnik, aby dotrzeć do jak największej liczy odbiorców.

A Ty piłeś już dzisiaj mleko?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Co do dzieci, to... polecam rozmowę z doc. dr hab. Januszem Książykiem z CZD o zaletach białego napoju (dla dzieci) - http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,54930,2361373.html. Natomiast co do dorosłych, to ZDECYDOWANIE polecam przestudiowanie artykułu prof. Michała Tombaka (notka o nim i poblikacje są tu: http://www.petlaczasu.pl/tombak/a352), który zatytułowany jest MLECZNY "NAŁÓG" - http://www.noni.zdrowe.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=263&Itemid=189. Szczególnie polecam ten ostatni artykuł, bo jest w nim 3 główne uwagi co do mleka, cytuję PIERWSZĄ: "W mleku występują tłuszcze zwierzęce - a jak wiemy tłuszcz zwierzęcy powoduje zwiększenie ilości cholesterolu i wypłukuje wapń z organizmu, dlatego też mleko się odtłuszcza. Tłuszcze znajdujące się w orzechach i ziarnach np. słonecznika (najbardziej wartościowe) są przyswajalne przez organizm w 80%, podczas gdy tłuszcze z mleka - tylko w 20%.W prasie zachodniej dawno już pisano, że zaobserwowano tendencję rezygnowania ze spożywania tłustego mleka i coraz częściej spożywa się niskotłuszczowe. "; ----- DRUGA: "Co się tyczy kwaśnych produktów mlecznych - kefiru, jogurtu, a szczególnie twarogu i żółtego sera, to te produkty można spożywać, a nawet trzeba. Specjalnie zaleca się spożywanie ich ludziom w podeszłym wieku i dzieciom. Chodzi o to, że bakterie znajdujące się w kwaśnych produktach mlecznych już zrobiły to, co organizm człowieka czyni z wielkim trudem."; ----- TRZECIA: "Obecnie mleko jest szkodliwe, szczególnie dla dzieci, z racji swych ekologicznych zanieczyszczeń. Nieodłącznym towarzyszem wapnia w mleku jest radioaktywny (promieniotwórczy) pierwiastek - stront-90. Niektórzy lubią dodawać mleko do kawy, herbaty. Lepiej tego nie robić, ponieważ pod wpływem temperatury kazeina, znajdująca się w mleku, ścina się."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemot, a wiesz, że mówisz całkiem logicznie? W pewnej książce o zdrowiu, którą babcia kupiła, autor pisał, że codzienne spożycie mleka szkodzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak serio... Faktycznie... dwóch moich synów ma od lekarza szlaban na picie mleka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja pijam mleko tylko z kawą. Ponoć wtedy mniej szkodzi. I kawa i mleko : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karolina, piłam, bo lubię, ale nie jestem pewna, czy dobrze robię ;-) Polecam artykuł: Pij mleko, będziesz kaleką http://zywienie.host.sk/articles.php?id=32

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.