Facebook Google+ Twitter

Pijane panie muszą chodzić w klapkach

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-02 17:18

Leżący nad zatoką Tor brytyjski kurort Torbay wydał 30 tys. funtów z pieniędzy podatników na zakup klapek dla kobiet, które są zbyt pijane, by wracać do domu w butach na szpilkach.

Inicjatywa podjęta przez Safer Communities Torbay przy współpracy z policją z hrabstwa Devon i Kornwalii, radą miasta Torbay, strażą pożarną oraz służbami ratowniczymi ma na celu ograniczenie liczby obrażeń, których przyczyną jest niebezpieczne obuwie - potłuczonych palców stóp i skręconych kostek.

Finansowany przez brytyjskie MSW projekt wejdzie w życie w grudniu. W tym miesiącu w biurach organizowane są wigilie, a z barów i klubów nad ranem wylewają się tłumy rozbawionych pracowników.

Policjanci patrolujący ulice dostaną torby z klapkami typu uniseks, które będą wręczać osobom nietrzeźwym.

W części miasta położonej tuż nad zatoką podchmieleni mieszkańcy będą mogli skorzystać z darmowych gumowych japonek ozdobionych nadrukami o szkodliwości picia. Klapki będą dostępne w bezpiecznych autobusach.

- Czasami ludzie się upijają, a potem wracają do domu, niosąc buty w ręce. To niewłaściwe. Zależy nam na dostarczeniu sensownego obuwia zamiennego - wyjaśnia Adrian Leisk z Safer Communities Torbay. - Konsultowaliśmy się z osobami pracującymi na nocną zmianę, a także z policją i prywatnymi firmami ochroniarskimi. To jeden z wielu sposobów zapewniania ludziom bezpieczeństwa na ulicy.

Grupa nacisku TaxPayers? Alliance skrytykowała plan, określając go jako "idiotyczną stratę pieniędzy podatnika". Inicjatywę popierają jednak bywalcy klubów.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najwyrazniej nie wiedza co z pieniedzmi robic. My nie mamy tego typu problemow 8-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.