Facebook Google+ Twitter

Pijany kierowca zniszczył radiowóz

Starogardzcy policjanci będą musieli w swoim, i tak już okrojonym budżecie, dodatkowo wygospodarować jeszcze pieniądze na naprawę radiowozu, zniszczonego wczoraj przez zatrzymanego pijanego kierowcę.

Zatrzymany mężczyzna / Fot. Marcin KunkaWczoraj wieczorem policjanci ze Skarszew (powiat starogardzki) zatrzymali do kontroli drogowej fiata cinquecento. Samochód wydał się podejrzany stróżom prawa, ponieważ nie posiadał zderzaka oraz tylnej tablicy rejestracyjnej.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nim 24-letni Sebastian B. ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie okazał on też kontrolującym go policjantom prawa jazdy, gdyż w ogóle go nie posiadał. Podczas kontroli drogowej nie był też w posiadaniu żadnych dokumentów samochodu. - Kierowca fiata, gdy został poinformowany o tym, że zostanie zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu stał się bardzo wulgarny i agresywny wobec interweniujących policjantów. Powiedział, że nigdzie nie pojedzie i zaczął stawiać czynny opór – podaje w policyjnym komunikacie st. sież. Marcin Kunka, oficer prasowy starogardzkiej policji.

Sytuacja stała się na tyle poważna, że policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego. Gdy Sebastian B. w końcu trafił do radiowozu, położył się na tylnym siedzeniu i uderzając nogami rozbił szybę w drzwiach samochodu policyjnego.

Mężczyzna ostatecznie został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie, a w najbliższym czasie za swoje czyny (jazdę w stanie nietrzeźwym, znieważenie funkcjonariusza publicznego i uszkodzenie radiowozu) odpowie przed sądem. - Nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz brak wymaganych podczas kontroli dokumentów – dodaje Kunka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.03.2009 15:16

Dobre, podoba mi się skuty gość zdemolował radiowóz :) nie najlepiej to świadczy o umiejętnościach panów mundurowych :) może czas się iść podszkolić ?? a może brzuchy przeszkadzają. No tak przy otrzymywaniu kopert za niewypisywanie mandatu jakaś specjalna sprawność fizyczna nie jest wymagana a jak się trafi na takiego troszkę mniej ułożonego to braki wychodzą :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.