Facebook Google+ Twitter

Pijany maszynista porwał pociąg towarowy

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-01-11 08:00

Prawie trzy promile alkoholu miał we krwi maszynista, który prowadził wczoraj pociąg towarowy z Wrocławia na Górny Śląsk. Próbował przekupić zatrzymujących go policjantów 300 litrami ropy. To, że mężczyzna jest pijany, zaczęła podejrzewać dyspozytorka z Oławy. Bez skutku próbowała się z nim porozumieć przez radio.

Dobrze, że po torach nie można jeździć slalomem... / Fot. Piotr Krzyżanowski/Polska SPGWBełkotał, więc wezwała policję, a jemu kazała zjechać na bocznicę. Maszynista nie posłuchał jej i jechał dalej. Gdy zobaczył radiowóz, próbował przyspieszyć. Po chwili jednak wpadł na inny pomysł. Legitymującym go policjantom zaproponował łapówkę w postaci paliwa. A że wszystkie cysterny w składzie miał puste, zamierzał ściągnąć 300 litrów oleju napędowego z lokomotywy.

Policjanci nie skorzystali z propozycji. Pomysłowy maszynista cały dzień trzeźwiał w oławskim komisariacie.
- Ustaliliśmy, że mężczyzna był już pijany, gdy wsiadł do lokomotywy - mówi Monika Chowania z oławskiej policji.
Wiadomo, że maszyniście zostaną postawione co najmniej dwa zarzuty - usiłowania wręczenia korzyści majątkowej policjantom na służbie, a przede wszystkim spowodowania zagrożenia życia ludzi w ruchu lądowym.
- Dzięki czujności dyspozytorki być może nie doszło do groźnego wypadku - uważa Mirosław Siemieniec, rzecznik dolnośląskiego oddziału PKP Polskie Linie Kolejowe.

Rozrywkowy maszynista, któremu grozi teraz do 10 lat więzienia, był pracownikiem jednej z podwrocławskich firm przewozowych. Wczoraj nikt nie chciał wypowiadać się na jego temat. Wiadomo tylko, że zakład pracy mężczyzny od razu zareagował i wysłał do Oławy trzeźwego zmiennika. Tak, by pociąg towarowy mógł dojechać bezpiecznie z Wrocławia do Zdzieszowic.

Magdalena Kozioł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

czyżby kolejny terrorysta???
jak nie małolat przestawiajacy zwrotnicę tramwajową to pijany maszynista ostre jaja he he he

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.