Facebook Google+ Twitter

Pijany maszynista porwał pociąg towarowy

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-01-11 08:00

Prawie trzy promile alkoholu miał we krwi maszynista, który prowadził wczoraj pociąg towarowy z Wrocławia na Górny Śląsk. Próbował przekupić zatrzymujących go policjantów 300 litrami ropy. To, że mężczyzna jest pijany, zaczęła podejrzewać dyspozytorka z Oławy. Bez skutku próbowała się z nim porozumieć przez radio.

Dobrze, że po torach nie można jeździć slalomem... / Fot. Piotr Krzyżanowski/Polska SPGWBełkotał, więc wezwała policję, a jemu kazała zjechać na bocznicę. Maszynista nie posłuchał jej i jechał dalej. Gdy zobaczył radiowóz, próbował przyspieszyć. Po chwili jednak wpadł na inny pomysł. Legitymującym go policjantom zaproponował łapówkę w postaci paliwa. A że wszystkie cysterny w składzie miał puste, zamierzał ściągnąć 300 litrów oleju napędowego z lokomotywy.

Policjanci nie skorzystali z propozycji. Pomysłowy maszynista cały dzień trzeźwiał w oławskim komisariacie.
- Ustaliliśmy, że mężczyzna był już pijany, gdy wsiadł do lokomotywy - mówi Monika Chowania z oławskiej policji.
Wiadomo, że maszyniście zostaną postawione co najmniej dwa zarzuty - usiłowania wręczenia korzyści majątkowej policjantom na służbie, a przede wszystkim spowodowania zagrożenia życia ludzi w ruchu lądowym.
- Dzięki czujności dyspozytorki być może nie doszło do groźnego wypadku - uważa Mirosław Siemieniec, rzecznik dolnośląskiego oddziału PKP Polskie Linie Kolejowe.

Rozrywkowy maszynista, któremu grozi teraz do 10 lat więzienia, był pracownikiem jednej z podwrocławskich firm przewozowych. Wczoraj nikt nie chciał wypowiadać się na jego temat. Wiadomo tylko, że zakład pracy mężczyzny od razu zareagował i wysłał do Oławy trzeźwego zmiennika. Tak, by pociąg towarowy mógł dojechać bezpiecznie z Wrocławia do Zdzieszowic.

Magdalena Kozioł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

czyżby kolejny terrorysta???
jak nie małolat przestawiajacy zwrotnicę tramwajową to pijany maszynista ostre jaja he he he

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.