Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32351 miejsce

Pijany maszynista sprawcą wykolejenia pociągu

Pociąg pospieszny relacji Kraków - Świnoujście wykoleił się w miejscowości Szewce niedaleko Wrocławia. Dwie osoby zostały lekko ranne. Około 200 pasażerów specjalnymi autobusami przewieziono na dworzec główny we Wrocławiu.

 / Fot. Jarosław JakubczakDo wypadku doszło tuż po pierwszej w nocy. Wykoleiło się 12 wagonów.

Za wypadek odpowiada prawdopodobnie maszynista Artur K., który nie dostosował prędkości pociągu do sygnalizacji świetlnej. Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku. Odnaleziony przez SOK-istów w krzakach miał we krwi 3 promile alkoholu. Maszynista został już dyscyplinarnie zwolniony i ma przed sobą spotkanie z prokuratorem.

W wypadku nikt poważnie ne ucierpiał. Ewakuowano 200 osób. Pasażerowie zostali przewiezieni specjalnie podstawionymi autobusami na wrocławski Dworzec Główny. Wiele osób nie kryło oburzenia, zapowiadając ubieganie się o odszkodowanie.

Jak podaje gazeta.pl, w akcji ratowniczej wzięło udział 16 zastępów straży pożarnej. Akcja została zakończona o godzinie 6.09. Ruch na trasie Wrocław - Poznań był całkowicie zablokowany do godziny 7.15. Potem uruchomiono jeden tor w kierunku Wrocławia.

Usuwanie skutków wypadku może potrwać nawet trzy dni. Przez ten czas ruch na części trasy odbywać się będzie wahadłowo, a pociągi mogą mieć nawet półgodzinne opóźnienie. Naprawie podlega ok. 600 m torów, dwa rozjazdy, dwa ścięte semafory, zerwana sieć trakcyjna i zniszczone urządzenia sterowania ruchem.

Paweł Ney, rzecznik prasowy PKP Intercity S.A. przysłał do Wiadomości24.pl następujące informacje:

Maszynista pociągu, który wykoleił się dziś w nocy był pod wpływem alkoholu. Jak podaje policja mógł mieć nawet 3 promile alkoholu we krwi. Bezpośrednią przyczyną wykolejenia składu było przekroczenie prędkości na remontowanym odcinku torów pomiędzy Wrocławiem a Obornikami Śląskimi.

Maszynista został dyscyplinarnie zwolniony z pracy, zawieszono też dyspozytora. W związku z zaistniałą sytuacją PKP Intercity przeprowadzi wnikliwą kontrolę we wszystkich zakładach spółki. Wszyscy maszyniści obejmujący służbę będą obowiązkowo badani alkomatem.

W składzie pociągu były 3 wagony do Berlina. Jak podały służby ratownicze dwie osoby zostały lekko ranne. PKP Intercity zorganizowało komunikację zastępczą dla ok. 200 pasażerów pociągu. Podróżni zostali przewiezieni autobusami do Wrocławia, skąd wyruszyli w dalszą drogę pociągiem
"Przemyślanin" jadącym do Szczecina.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MIEJSCA ZDARZENIA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To mi się w głowie nie mieści!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.