Facebook Google+ Twitter

Pijany mężczyzna sterroryzował katowickie Tesco

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-08 19:12

Szalejącego mężczyznę z bronią obezwładniła ochrona sklepu. Trafił w ręce policji. Trzeźwiał w areszcie. Po przesłuchaniach w prokuraturze, usłyszał trzy zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa pracownika ochrony. Może grozić za to kara nawet dożywocia

W środę przed godziną szóstą rano, w hipermarkecie Tesco w Silesia City Center w Katowicach, pojawił się wśród kilku klientów mieszkaniec Sosnowca, który chciał wejść do sklepu mięsnego. Ponieważ był zamknięty, mężczyzna wszczął awanturę z personelem centrum handlowego i ochroną. Następnie wyjął pistolet i oddał kilkanaście strzałów. Wiadomo, że był pijany. Nikt nie został ranny. W tym czasie, w Tesco czynnym przez całą dobę, było tylko kilku klientów, a pozostała część Silesia City Center jest o tej porze zamknięta.

Szalejącego mężczyznę z bronią, obezwładniła ochrona sklepu. Wkrótce trafił w ręce policji. Przez kilka godzin policjanci z grupy operacyjno-śledczej prowadzili oględziny miejsca zajścia i zabezpieczali ślady kryminalistyczne. Analizowano również nagrania monitoringu. Kolejne godziny dnia i nocy, pijany mężczyzna spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj po południu został doprowadzony do prokuratury. Okazuje się, że 52-latek pracuje w firmie ochroniarskiej, ma pozwolenie na broń, ale może ją mieć przy sobie wyłącznie podczas pracy i w miejscu zatrudnienia.

O przebiegu przesłuchania ani o treści wyjaśnień złożonych przez podejrzanego prokuratura katowicka nie informuje. To dla dobra śledztwa. Był przesłuchiwany także w czwartek po południu. Pani prokurator prowadząca śledztwo zapowiada, że kiedy już się ono zakończy, z uwagi na wagę stawianych zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów, do sądu trafi wniosek o jego aresztowanie. Jest bardzo prawdopodobne, że w ramach toczącego się śledztwa, 52-letni mężczyzna zostanie poddany obserwacji psychiatrycznej. Chodzi o to, aby biegli wypowiedzieli się czy podejrzany, w czasie zajścia w sklepie, był poczytalny, a zatem czy może podlegać odpowiedzialności karnej.
(Stanisław Cybruch)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.