Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pijany z Gmaila nic nie wyślesz

Paweł Dudek
Paweł Dudek
screen z poczty Gmail
screen z poczty Gmail
Zauważyłem w swojej poczcie na Gmailu bardzo ciekawą funkcję. Firma Google pomyślała o osobach, które w pośpiechu wysyłają maila... a potem tego żałują. Można tego uniknąć.

W popularnej poczcie Gmail można skorzystać z wielu ciekawych rozwiązań. Przechodząc do ustawień poczty, a następnie do zakładki "Laboratorium" ukazuje nam się szereg różnych testowych dodatków do poczty. Jeden z nich nosi nazwę "Gogle pocztowe" (w polskim tłumaczeniu Gmaila). Obok przycisku "włącz" znajduje się opis tego dodatku:
Firma Google ze wszystkich sił stara się, aby informacje pojawiające się na świecie były użyteczne. Poczta wysłana późną, weekendową nocą może być przydatna, ale rano możesz żałować jej wysłania. Jeśli rozwiążesz kilka prostych problemów matematycznych, będziesz mógł kontynuować. W przeciwnym razie lepiej dobrze się wyśpij i spróbuj ponownie rano. Po włączeniu tej funkcji możesz dostosować harmonogram na karcie ustawień "Ogólne".

Postanowiłem przetestować tą funkcję i ustawiłem swoją pocztę w ten sposób, że działania matematyczne miały mi się pokazywać przez cały tydzień i o każdej porze. Następnie kliknąłem na "Utwórz wiadomość". Po napisaniu maila i kliknięciu "Wyślij" ukazało mi się okno z kilkoma działaniami matematycznymi do rozwiązania.

No cóż, rzeczywiście trzeba by było się na chwilkę skupić, aby obliczyć w pamięci te działania. Jest to więc bardzo przydatne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które pracują do późnej nocy i muszą wysyłać wyniki swojej pracy mailem np. szefowi. Warto czasem poczekać do rana i jeszcze raz sprawdzić swoje nocne wypociny przed wysłaniem jakiegoś ważnego raportu lub sprawozdania.

Ja znalazłem jeszcze jedno zastosowanie dla tego ciekawego rozwiązania oferowanego przez Gmaila. Co prawda mi się to nie zdarza, ale mam kolegę, który taką wpadkę ma za sobą i bardzo żałuje, że w chwili "niemocy intelektualnej" wysłał wiadomość z niezbyt trafnie dobraną treścią do osoby, która na pewno nie powinna otrzymać takiego maila. Jakie to zastosowanie? Przeczytaj tytuł artykułu...

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto