Facebook Google+ Twitter

Pijany za kierownicą autobusu szkolnego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-13 14:42

Trudno pojąć, że tylu kierowców z braku rozumu siada po pijaku za kierownicę autobusu czy gimbusu i wozi dzieci czy dorosłych. Trudno też zrozumieć, dlaczego kierowcy, mimo znajomości prawa o ruchu drogowym, nie przestrzegają przepisów...

To nie pierwszy podobny przypadek w kraju, że pijany kierowca wiózł dzieci do szkoły. Ileż to razy mówiono o tym w radiu i telewizji i pisano w prasie? Ileż to razy pijany kierowca, z dziećmi w autobusie, spowodował wypadek lub uczestniczył w wypadku drogowym? Takie fakty w minionych latach, a i w tym roku, miały miejsce w różnych częściach Polski. Tym razem pijany kierowca za kierownicą gimbusa zatrzymany został do kontroli o godz. 8 rano na drodze, we wsi Lubomino pod Ornetą, w woj. warmińsko-mazurskim. Zatrzymanych w tym czasie trzech innych kierowców, po zbadaniu alkomatem, kontrolerzy zwolnili; wszyscy trzej byli bez zastrzeżeń.

Czwarty - 62-letni kierowca, zatrzymany w poniedziałek 12 grudnia do rutynowej kontroli przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego (WITD) z Olsztyna, w Lubominie, nie krył przed funkcjonariuszami inspekcji drogowej, że pił alkohol, ale w niedzielę, "bezpośrednio po mszy świętej". Ponieważ w poniedziałek szedł do pracy, a miał kaca – wypił na dzień dobry, dla zabicia kaca – piwo. Zabrał uczniów i ruszył w drogę. No i pech - kontrola na drodze. Kontrolerzy wyjęli alkomat, poprosili kierowcę, aby dmuchał. Alkomat najpierw wykazał około 0,24 promila alkoholu we krwi. Za drugim badaniem poprawił się i wykazał około 0,28 promila. Trzecie było zbyteczne.

Pijany kierowca zapewne stanie przed sądem i straci prawo jazdy. Wójt gminy, jako płatnik za transport uczniów, dowiedział się o zdarzeniu od dziennikarzy. Powiedział, że przewóz uczniów organizuje prywatna firma, która ma kontrakt na trzy lata. Obiecał, że natychmiast zainteresuje się szczegółami sprawy. Stwierdził jednak: "Nie sądzę, by to zdarzenie doprowadziło do zerwania umowy z nimi. Firma wygrała przetarg i ma świadczyć usługi przez trzy lata". Miejmy nadzieję, że właściciel firmy zrobi, co należy, aby zaglądających do kieliszka kierowców, natychmiast wyeliminować z zatrudnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Paweł  duży
  • Paweł duży
  • 13.12.2011 22:04

To nieprawda że trzecie badanie było zbyteczne ponieważ było przeprowadzone na komisariacie policji wykazało 0,00. Prawo jazdy został zwrócone kierowcy. Jak można wypisywać tak niesprawdzone informacje, baz żadnych konsekwencji czy liczy się tylko sensacja a nie człowiek ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawa jest prosta choć wszyscy zainteresowani udają że nie mają pojęcia o co chodzi.Za takie pieniądze jakie oferują PKS , a tym bardziej firmy prowadzące przewozy tzw gimbusami nie przyjdzie pracować nikt kogo przyjmie dobra firma transportowa tam idą pracować ludzie nie znajdujący innego zatrudnienia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.