Facebook Google+ Twitter

Pijesz, palisz - żyjesz 10 lat krócej

Znane już są wyniki badania nad czynnikami skracającymi życie mężczyzn. Największe zagrożenie niosą papierosy i alkohol.

Uwaga, mężczyźni w średnim wieku! Jeśli chcecie dożyć późnej, pięknej starości, koniecznie zapoznajcie się z wynikami badań przeprowadzonych przez angielski Instytut Whitehall. Naukowcy od końca lat 60 przebadali ponad 19 tysięcy mężczyzn. Rezultaty ich programu nie są odkrywcze, ale po raz pierwszy zdołano sprecyzować o ile krótsze może być życie, jeśli męzczyźni palą papierosy i piją alkohol, bo to obok wysokiego ciśnienia i tętniczego i wysokiego cholesterolu główne czynniki skracające życie.

Mężczyźni, którzy palą, a przy tym nie kontrolują ciśnienia i poziomu cholesterolu (jeśli jest to konieczne) mogą poświęcić nawet 10-15 lat swojego życia. Pięćdziesięciolatkowie, zaznaczający w ankietach wszyskie "życiowe zagrożenia" żyli przeciętnie 73 lata, gdy ci bez "zagrożeń" umierali w wieku 83 lat. Kiedy w badaniu dodawano tez inne ryzyka, takie jak otyłość i cukrzycę, najmniej zdrowi żyli ok 70 lat, a najbardziej 85.

Peter Weissberg, dyrektor medyczny w Brytyjskiej Fundacji Serca, powiedzial, że te badania ukazały, jak wielki wpływ na długość życia ma palenie papierosów, picie alkoholu, wysokie ciśnienie i wysoki poziom cholesterolu. Uzmysławiają nam, jakie wprowadzić zmiany, by żyć długo i zdrowo nawet po pięćdziesiątce. Wiemy, że rzucenie palenia a także obniżenie ciśnienia i cholesterolu mogą zapobiec zawałom serca i dodać do naszego życiorysu ok. 10 lat.

Źródło: http://www.independent.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.