Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24678 miejsce

Pikieta pod TVP. Ewa Stankiewicz przepytywała dziennikarzy telewizji publicznej

W niedzielę, 30 września pod koniec pikiety przed gmachem TVP, do małej już grupy ludzi podeszła dwuosobowa ekipa Telewizji Polskiej. Był to dziennikarz programu informacyjnego wraz z operatorem kamery. Ewa Stankiewicz przywitała ich pytaniem: "dlaczego kłamiecie, dlaczego programy informacyjne kłamią?"

1 z 33 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Elżbieta Szczerkowska
Fot. Elżbieta Szczerkowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Pani Elżbieto - marsz niby nie był w obronie telewizji Trwam i Kaczyńskiego, ale niestety do tego ludzie protestujący przeciwko czemu innemu zostali wykorzystani. W tej chwili każdy komu nie podoba się sytuacja w Polsce automatycznie jest zawłaszczany przez ludzi zgromadzonych wokół PiS. A każda porażka Polski w jakimkolwiek temacie, nawet kompletny drobiazg używany jest jako amunicja przeciwko aktualnym władzom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani ELZBIETA SZCZERKOWSKA.
Mam takie oto pytanie.Czy przed ta pikieta ktoś powiedział jak to jest z tą Telewizja Trwam i jak to jest z ojcem Tadeuszem rydzykiem.Czy ci pikietujący chociaz mieli możliwość kiedykolwiek obejrzeć ten film dokumentalny?
imperium ojca rydzyka - 1

http://www.youtube.com/watch?v=2DFJBnmhcmI

a może chociaz ten ostatnią część tego filmu?
Imperium księdza Rydzyka 6/6
http://www.youtube.com/watch?v=3ONEyDk3LDg

Komentarz został usunięty!
Powód usunięcia: Naruszenie regulaminu
2012-10-04 00:01:32 Komentarz został usunięty przez:Tomasz Kowalski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do "Tak było" - tak to prawda. Teraz wymyślają historyjki jak ich niby mięli pobić ludzie z pikiety, pewnie na oczach policji, bo przecież budynek był otoczony. To fakt, z trollami lepiej nie dyskutować, to bezsensowne.Czasem niestety dam się wciągnąć w takie rozmowy. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do "Tak było" - tak to prawda. Teraz wymyślają historyjki jak ich niby mięli pobić ludzie z pikiety, pewnie na oczach policji, bo przecież budynek był otoczony. To fakt, z trollami lepiej nie dyskutować, to bezsensowne.Czasem niestety dam się wciągnąć w rozmowę. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do pana Arkadiusza. Jeszcze raz podkreślam, że nie był to marsz w sprawie telewizji "Trwam" ani radia "Maryja". Nie jestem ich słuchaczką. Zgadzam się z panią Ewą w sprawie Smoleńska i jej determinacji o prawdę. Ten marsz i pikieta były przeciwko kłamstwom i propagandzie tego rządu i propagandowej telewizji publicznej, której opinii pan chyba uległ, skoro utożsamia pan te wydarzenia tylko tak jednostronnie. Jestem za wolnością słowa i prawdą w mediach, czy to publicznych, czy niezależnych.
Pani Ewa zorganizowała ten marsz nie w sprawie telewizji "Trwam" ale ogólnie w sprawie wolnych mediów. "Obudż się Polsko! " było hasłem przewodnim. W domyśle chodzi o to, żeby ludzie zaczęli dostrzegać jak upada nasz kraj. Może panu żyje się tu świetnie i nie dostrzega pan wielu zjawisk, o których programy informacyjne TVP nie informują. Na marsz i pikietę przyjechali ludzie, którym żyje się w kraju coraz gorzej i którzy tym marszem chcieli okazać swoje niezadowolenie. Dla mnie jest po tych komentarzach choćby bardzo czytelne i jednoznaczne, kto z państwa ogląda telewizję publiczną. Przejmujecie państwo ich sposób myślenia. Wmówiono wam, że to mohery wyszły. Oświadczam, że przyszli ludzie z różnych środowisk, którym sytuacja, w jakiej znajduje się nasz kraj, mocno się nie podoba. Popieram takie działania, które służą prawdzie. Łatwo ulec telewizyjnej propagandzie, ale polecam obejrzenie materiałów z marszu i pikiety. Sądzę, że warto posłuchać np. słów byłego dziennikarza z dawnego "Dziennika TVP" i co on mówi na temat obecnych wiadomości, podawanych w tej instytucji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tak było
  • tak było
  • 01.10.2012 23:44

@Elżbieta Szczerkowska to co Pani pisze to prawda ja też tam byłam bardzo blisko .Dziennikarze z TVP prowokowali ,chcieli sfilmować ewentualne rozróby .

Proszę nie wchodzić w dyskurs z Trollami oni są by ogłupiać. Prawda ich nie obchodzi,oni tu są by mieszać w głowach - to opłacani bojówkarze Platformy.Jolka ,widz i inne dziadostwo to jedna cholera,szkoda czasu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Autorki.

Pisze Pani o sobie, że informacji poszukuje w niezależnych źródłch i ceni ludzi o otwartych umysłach.
Czy media, w sprawie których pikietowano są Pani zdaniem "niezależne", a Ewa Stankiewicz jest w Pani opini osobą o otwartym umyśle?

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jolu jeszcze raz wyjaśniam, że ja nie oglądam telewizji Trwam,ani nie jestem słuchaczką radia Maryja. Proszę to wreszcie zrozumieć. Proszę przeczytać, co w poprzednim komentarzu napisałam. Ani marsz, ani pikieta, nie były związane bezpośrednio z ojcem Rydzykiem. Chodziło tu o media w szerszym kontekście, zwłaszcza o kłamstwa w publicznej telewizji. Po takich programach informacyjnych, według was oglądaczy, każdy kto wziął udział w marszu to oszołom i moher, bo taki obraz wam telewizja przedstawia. Niestety tak jak wcześniej napisałam, ludzie przyjechali, bo chcieli pokazać w ten sposób, że mają już dość kłamstw i obłudy rządzących i ich propagandowych mediów. Dość też mają rozkradania majątku i wielu afer, zamiatanych pod dywan. Ludziom żyje się tu coraz gorzej bez względu na to, do jakiego kościoła należą i jaką partię poparli w wyborach. Wielu ludzi nie popiera ani PO ani PiS , a mimo to przyszli na marsz. Nie dadzą się zaszufladkować, tak jak wam telewizja wmówiła. Ja napisałam tylko o tym, co sama widziałam. Ja wolę ufać niezależnym mediom, poszukując samodzielnie informacji. Polecam tę metodę, bo pozwala inaczej patrzeć na ludzi i nie dzielić ich według schematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie widz, a może przeczytał pan inny artykuł i wyciągnął takie wnioski. Akurat nie jestem słuchaczką tego radia, o którym pan wspomina. Telewizji publicznej też nie oglądam i nie słucham ich kłamstw i propagandy, ale pan pewnie tak. Z pana wypowiedzi to jasno wynika. Myśli pan schematycznie. Widocznie publiczna telewizja dociera do pana mózgu i stąd takie szufladkowanie ludzi. Myślę, że albo jest pan zwykłym trollem dość nieudolnym w tym, co robi, albo nasłuchał się pan propagandy publicznej telewizji. Tam się ludzi dzieli na zwolenników PiS lub PO. Wracając do tematu, to nie był marsz w sprawie ojca Rydzyka i jego telewizji, tylko marsz w obronie wolności słowa w Polsce i o prawdę w mediach publicznych. Hasło marszu brzmiało "Obudź się Polsko" czyli, żeby ludzie zrozumieli w jakiej rzeczywistości żyją i zaczęli samodzielnie myśleć. W tym kraju milionom ludzi żyje się coraz gorzej, a nasz rząd tak naprawdę reprezentuje obce interesy, a nie własnego narodu. Gdyby pan obejrzał relacje z marszu lub pikiety, zrozumiałby pan, dlaczego tysiące ludzi z całej Polski przyjeżdżają, by coś tym marszem zamanifestować. Pokazali w ten sposób swoje niezadowolenie z tej rzeczywistości, która nas otacza. Pikieta pod gmachem telewizji też nie miała nic wspólnego z telewizją Trwam, ale miała znacznie szerszy wydźwięk. Pana wypowiedź jest najlepszym dowodem, jak myślą ludzie, po wysłuchaniu wiadomości z TVP.
A na koniec chcę panu powiedzieć, że jeśli preferuje pan spowiedź, to niech się pan wybierze, jeśli czuje pan taką potrzebę, a nikogo niech pan nie wysyła. Sfera duchowa to nasza indywidualna sprawa. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od protestów działalność mediów się nie zmieni - co najwyżej takie historie nabijają im statystyki, a Trwam jakby przedstawiło konkrety finansowe to by miejscówkę do nadawania dostało od ręki. Nie może być tak, że ktoś nie ma pieniędzy ale dostaje coś na mocy obietnicy, że w przyszłości je będzie miał.
A co do pomysłu, że to "walka o wszystkie media" to jakoś sobie nie wyobrażam tych ludzi demonstrujących w obronie TVN, Polsatu czy BBC. Mało tego - jak się im coś takiego zasugeruje, to można "oberwać".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.