Facebook Google+ Twitter

Pikieta pracowników PZL-Świdnik

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-22 11:32

Dziś pracownicy PZL-Świdnik przyszli do zakładu z transparentami i flagami Sierpień '80. Pikietowali przeciwko zwolnieniom, jakie ruszyły w zakładzie.

W sumie ma być zwolnionych ok. 450 osób. Pracownicy nie zgadzają się na to, dlatego dziś od rana pikietowali przed siedzibą zakładów.

Przynieśli ze sobą transparenty z napisem "Stop zwolnieniom" i flagi Sierpnia'80. W większości są to związkowcy. Rozdawali broszury "Przegląd związkowy" - jest tam wyjaśnione, dlaczego pracownicy nie zgadzają się na grupowe zwolnienia.

- Jesteśmy świadomi tego, że redukcji zatrudnienia nie da się powstrzymać, dlatego proponujemy zamianę zwolnień grupowych na program dobrowolnych odejść. W ten sposób odejdą tylko ci, którzy będą chcieli - mówi Andrzej Borys, szef Związku Zawodowego Sierpień'80.

Czy firma zgodzi się na to? Na razie nie wiadomo. Nie udało się nam skontaktować z żadnym z członków zarządu, jak zostaliśmy poinformowani - prawdopodobnie dzisiaj ich nie będzie.

Pikieta zakończyła się przed godz. 7. Pracownicy PZL-Świdnik zapowiedzieli, że będą pikietować codziennie, o tej samej porze.Źródło: nasze miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.