Facebook Google+ Twitter

Pikieta przeciw wystawie antyaborcyjnej we Wrocławiu

W czwartek o godzinie 18 przy kościele św. Elżbiety we Wrocławiu odbyła się pikieta przeciwko kontrowersyjnej wystawie „Wybierz życie”. Wystawa zorganizowana została przez "Fundację Pro".

 / Fot. Anna KusakW poniedziałek 27 października na placu stanęło 14 tablic przeciwko aborcji. Przedstawiają bardzo drastyczne zdjęcia, na których widać zmasakrowane płody. Zdjęcia płodów zestawia się z fotografiami ofiar ludobójstwa w krajach byłej Jugosławii, rzezi w Ruandzie czy strasznych eksperymentów na zwierzętach. Ludzie przechodzący nie mogą nie zauważyć tablic, wielu się zatrzymuje i komentuje wystawę miedzy sobą. Widać, że budzi ona emocje.

Pikieta została zorganizowana zupełnie oddolnie, wzięły w niej udział koła naukowe Uniwersytetu Wrocławskiego „Gender Studiem” i „Nic Tak Samo”, kilka organizacji nieformalnych oraz osób prywatnych. Organizatorzy twierdzili, że są przeciwni pokazywaniu tego typu rzeczy w środku miasta. Tym bardziej, że była ona już pokazywana w innych miastach i prezes "Fundacji Pro" Łukasz Wróblewski kilkakrotnie stawał przed sądem pod zarzutem wywołania zgorszenia w miejscu publicznym.

Według organizatorów pikiety porównanie aborcji z ludobójstwem i wojnami jest zupełnie nie na miejscu, jest to manipulowanie odbiorcą zdjęć. Dodatkowo wszystko zostało zorganizowane przed Świętem Zmarłych, co też nie jest bez znaczenia. Część organizatorów jest zwolennikami aborcji, jednak jak mówili nie o to w tym chodzi. Pikieta była skierowana bezpośrednio przeciwko wystawie, a nie aborcji jako takiej. Zestawienie zdjęć, według moich rozmówców, jest jednostronne i nie próbuje wywołać dialogu na temat tego kontrowersyjnego zagadnienia. W Polsce brakuje dyskusji
i omówienia wszystkich za i przeciw. Z organizatorami pikiety nie próbował się kontaktować nikt z "Fundacji Pro".

Pikieta przebiegła w milczeniu. Zapalone zostały znicze kobietom, które zmarły w wyniku wykonania nielegalnej aborcji. Uczestników nie było dużo, ok. 20 osób głównie aktywistów.

Na wystawę przeciw aborcji pozwolenie wydał nie Urząd Miasta, a zarządca terenu – proboszcz kościoła garnizonowego.

Galeria z pikiety.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

a może by tak zwrócili uwagę na bite dzieci? Dużo się mówi o tych nienarodzonych, a w domach dziecka dzieciaki klepią biedę....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe w jaki sposób w swoim sumieniu organizatorzy tej wystawy godzą wyznawane przez siebie wartości chrześcijańskie z uwłaczającymi metodami propagandy jedynie słusznej ich interpretacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Normalnie jestem przeciwny cenzurze, ale gdy widzę takie manipulacje....

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ I bardzo dobrze, że ktoś glosno protestuje. Terror "czarnych" przekracza juz lludzka wytrzymalość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu też +, to razem będą dwa :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.10.2008 23:23

+dla Ciebie:)


Ps. Jesteś przeciwny/a aborcji? Nie rób jej! Nikt Ci nie każe. Więc nikomu nie zakazuj. Wolność! Nie wciskać nosa w nie swoje sprawy, zajmować się swoim życiem nie cudzym.

Nie narzucać innym sposobu życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.