Facebook Google+ Twitter

Pikieta "Solidarności" pod marketem Kaufland

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-14 08:54

9 czerwca związkowcy NSZZ "Solidarność" pikietowali pod marketem Kaufland we Wrocławiu. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na sytuację pracowników marketu. Protest jest częścią kampanii prowadzonej przez serwis usmiechnietakasjerka.pl

9 czerwca odbyła się pikieta pod marketem Kaufland, zorganizowana przez NSZZ "Solidarność". Kilkadziesiąt zebranych osób pikietowało przeciw właścicielom marketu, żądając respektowania praw pracowniczych, w tym prawa do zrzeszania się w związek zawodowy, wymiany krzeseł na stanowiskach kasjerskich i poprawy warunków BHP, umów zawieranych na czas nieokreślony, podwyżki wynagrodzeń i wpływu na podział środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Głos zabrali m.in. Kazimierz Kimso, zastępca przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Dolny Śląsk i Alfred Bujara z Krajowej Komisji Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność". Ich wystąpienia można zobaczyć tu:Akcję można poprzeć głosując na stronie:
usmiechnietakasjerka.pl

Nadesłał: Krzysztof Mroczko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Janusz Kopek
  • Janusz Kopek
  • 07.11.2010 09:07

Popieram wasze postulaty. Jestem pracownikiem Marketu Piotrków Trybunalski, zróbcie porządek z tym kołchozem pracy. Na stanowiskach kierowniczych i Dyrektorskich zasiadają ludzie z przypadku, którzy nie znają przepisów prawa pracy. Źle układany harmonogram czasu pracy. Łamane są prawa pracownicze i socjalne. Ludzie z dłuższym stażem pracy znający się na organizacji pracy i zagadnieniach prawa pracy są pomijani w kwestii awansu zawodowego itp. Jestem za Waszymi postulatami i popieram Was. Pozdrawiam:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.