Facebook Google+ Twitter

Pikieta - wiec w obronie Jeziorka Czerniakowskiego

Pomóżcie mieszkańcom Mokotowa, wysyłajcie maile do znajomych, rodziny, piszcie na blogach i stronach, wydrukujcie ten list i przyklejcie na klatkach schodowych, w innych miejscach gdzie to możliwe, aby ludzie wiedzieli, że dzieje się źle!

Przed kilkunastoma minutami otrzymałam na pocztę mailową list, który cytuję poniżej. Pisałam już kilka razy na temat ochrony Jeziorka Czerniakowskiego na Sadybie. Nie potrafię zrozumieć decyzji urzędników.

Dlaczego i jakim sposobem wyrażają zgodę na coś na co żaden rozsądny i szanujący przyrodę człowiek nie powinien godzić się. To są przecież tereny zalewowe, dlaczego buduje się tu domy mieszkalne?

Teren już jest systematycznie dewastowany przez developera, który reklamuje swoje przyszłe apartamentowce słowami „ dostęp do własnego jeziora”. Jak to „swojego”?! Kto otrzymał prawo nazywać to Jezioro „swoim”. To jest miejsce gdzie przychodzi mnóstwo ludzi z całej Warszawy, latem wypoczywają tu, pływają, przychodzą całymi rodzinami na spacery pooddychać zielenię, lepszym powietrzem, posłuchać ciszy.

Warszawiacy, prosimy - przyjdźcie 17 czerwca, godz. 13.00 – w tym tygodniu, w czwartek – na wiec, pikietę pod Ratusz Pani Prezydent Warszawy.

Przyjdźcie, a wcześniej – kto jeszcze nie był – wybierzcie się nad Jeziorko Czerniakowskie i zobaczcie czego warto bronić i dlaczego. Tak mało jest w Warszawie miejsc gdzie można odpocząć, latem popływać, także łódką, pospacerować. Dlaczego trzeba zniszczyć to miejsce? Dla jakich celów, których nie można zrealizować gdzie indziej, nie niszcząc tego unikalnego miejsca?

Pomóżcie mieszkańcom Mokotowa, wysyłajcie maile do znajomych, przyjaciół, rodziny, piszcie na blogach i stronach www, wydrukujcie ten list i przyklejcie na klatkach schodowych, w innych miejscach gdzie to możliwe, aby ludzie wiedzieli, że dzieje się bardzo źle. Dziękujemy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.