Facebook Google+ Twitter

Piknik Geologiczny na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej już 8 lipca

W środę 8 lipca, w Olsztynie koło Częstochowy odbędzie się Piknik Geologiczny na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Organizatorem jest Państwowy Instytut Geologiczny i Urząd Gminy Olsztyn. Co w programie?

Plakat / Fot. Państwowy Instytut GeologicznyGłównym celem tego pikniku jest promocja geoturystyki, jako atrakcyjnej formy aktywizacji lokalnych społeczności. Na błoniach wokół Spichlerza podczas pikniku będzie dla wszystkich dostępny grill i napoje. Dla najmłodszych zaś odbędą się konkursy przygotowane przez Muzeum Geologiczne, które pokaże część swoich zbiorów.

Dla miłośników geologii profesor Marek Graniczny z Państwowego Instytutu Geologicznego poprowadzi wykład, w którym będzie chciał przekazać w jaki sposób samorządy mogą wykorzystać potencjał instytucji naukowych do stworzenia własnych ścieżek, geoparków, czy stanowisk geoturystycznych. Marek Graniczny przekaże, że taką turystykę można uprawiać w każdej polskiej gminie.

logo / Fot. Państwowy Instytut GeologicznyTo nie wszystko; każdy przybyły gość będzie mógł zwiedzić ścieżki wraz z geologami. Znajdziemy stoiska poświęcone geoturystyce oraz, co ciekawe, odbędą się zajęcia szkolne w jednej z sal w Spichlerzu. Tam dowiemy się jakie stworzenia mieszkały przed milionami lat w jurajskim morzu, czy w jaskiniach można znaleźć perły, dlaczego wyginęły mamuty, a także co jadły dinozaury.

Gośćmi specjalnymi pikniku będzie Katarzyna Sobierajska - podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki i Henryk Jacek Jezierski - główny geolog kraju, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Więcej o tym wydarzeniu dowiecie się ze stron Państwowego Instytutu Geologicznego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.