Facebook Google+ Twitter

Piknik Gombrowiczowski zbliża się

W dniach 11 - 13 czerwca 2010 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się już po raz ósmy Piknik Gombrowiczowski zorganizowany przez tutejsze Miejskie Centrum Kultury. To kolejna zapowiadająca się niezwykle ciekawie impreza w tym roku.

Plakat Pikniku Gombrowiczowskiego w ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakJuż od godziny 12 w piątek będzie można oglądać instalację znanego artysty, twórcy Sceny Plastycznej KUL, Leszka Mądzika. Zaprezentowana ona zostanie w specjalnie zaaranżowanych wnętrzach dawnego Browaru Saskich, przemianowanego teraz na Ostrowiecki Browar Kultury. Na dziedzińcu tej palcówki przebiegać będzie większość tegorocznych piknikowych wydarzeń. Tu też o godzinie 20 widzowie zobaczą spektakl "I koniec, i bomba" w reżyserii Asji Łamtiuginy, w którym wystąpi m.in. Katarzyna Groniec. Dwie godziny wcześniej w Biurze Wystaw Artystycznych otwarta zostanie wystawa "W stronę Schulza", którą przywiezie do Ostrowca Fundacja Republika Marzeń. Złożą się na nią dzieła m.in. Edwarda Dwurnika, Franciszka Starowieyskiego, Jana Lebensteina, Zdzisława Beksińskiego i Stasysa Eidrigeviciusa. Po wernisażu - spektakl "Biesiada u Hrabiny Kotłubaj" Witolda Gombrowicza (również w rezyserii A. Łamtiuginy) z udziałem wybitnej aktorki Anny Polony. Piątkowy wieczór zakończą projekcje animacji "GOMBRO" Loży Ferdydurkistów i filmu Grzegorza Packa "List z Argentyny".

W sobotę nie lada gratka dla osób z talentem aktorskim: warsztaty teatralne z Leszkiem Mądzikiem (początek o godzinie 10). O 18 w Galerii Fotografii MCK zaprezentowana zostanie wystawa "Gombrowicz korzenie", a o 20 odbędzie się koncert zespołu "Pustki". Przed 22 rozpocznie się tradycyjny już dla Pikniku Gombrowiczowskiego happening "Spacer Opętanych".Szczegółowy rozkład jazdy VIII Pikniku Gombrowiczowskiego. / Fot. Krzysztof Krzak

Ostatni dzień weekendu, niedziela, to kontynuacja warsztatów z Leszkiem Mądzikiem (o 20 zaprezentowany zostanie spektakl, który w ich trakcie powstanie). Emocji dostarczy także zapewne Turniej Szachowy im. W. Gombrowicza. O 18 odbędzie się spotkanie z Moniką Bolach, autorką książki "Płeć jako agrafka. O twórczości Witolda Gomrowicza". Wtedy także zostanie rozstrzygnięty II Konkurs Literacki inspirowny twórczością patrona ostrowieckiej imprezy. VIII Piknik Gombrowiczowski zakończy występ wrocławskiej eksperymentalnej grupy KARBIDO zprojektem "Stolik".

Szczegółowy terminarz imprez odbywających się w ramach pikniku znaleźć można na stronie http://www.mck.ostrowiec.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dodam tylko, że obok Anny Polony wystąpią: Irena Laskowska, Jakub Przebindowski i Aleksander Machalica. Zapraszam do Ostrowca - wstęp na wszystkie imprezy bezpłatny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujący program.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.