Facebook Google+ Twitter

Piknik graniczny w Przemyślu. Był bigos i helikopter

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-05-23 05:33

Sobota w Przemyślu upłynęła w oryginalnej "kulinarno-militarnej" atmosferze. Piknik Graniczny z okazji 20-lecia BiOSG oraz I Festiwal smaków cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Imprezę poprowadził znany prezenter Tomasz Zubilewicz

Piknik / Fot. Sylwia WojtowiczTegoroczne obchody Święta Straży granicznej zostały bardzo pomysłowo zorganizowane. Dzięki połączeniu uroczystości z I Euroregionalnym Festiwalem Smaków nie były nudne, pełne urzędowych przemówień pochody jak to zwykle bywa podczas takich rocznic ale pełne atrakcji, pomysłowo zorganizowane spotkanie Straży Granicznej z pasjonatami kulinarnych rewolucji oraz mieszkańcami Przemyśla i okolic.

tor saneczkowy / Fot. Sylwia WojtowiczUroczystości rozpoczęły się już o godzinie 8:00 w Katedrze. Apel z koncertem orkiestry na Placu Wolności zakończył się niecodziennym przemarszem ulicami Przemyśla do dolnej stacji wyciągu narciarskiego gdzie licznie przybyłych oczarował pokaz umiejętności funkcjonariuszy Staży Granicznej oraz sprzętu należącego do służb mundurowych.

broń / Fot. Sylwia WojtowiczDuże wrażenie wśród licznie zgromadzonych gości zrobiło pojawienie się helikoptera oraz pozytywnie zaskoczył pełen dostęp do prezentowanych sprzętów.

Obchody uświetnił konkurs kulinarny oraz dopieszczająca podniebienia degustacja przysmaków. Uwielbiane na Podkarpaciu pierogi czy bigos w swych nowych "odsłonach" zrobiły furorę. Nie zabrakło też mundurowej grochówki, do woli dla każdego.

Liczne występy artystyczne, przygotowane gry i zabawy dla dzieci, otwarty wyciąg narciarski oraz tor saneczkowy uatrakcyjniły całe święto. Dzień pełen niespodzianek zakończył się koncertem formacji Revolution oraz po którym przyszedł czas na Biesiadę Graniczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.