Facebook Google+ Twitter

Piknik literacki „W Sienkiewiczowskim Tusculum”

Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku 15 lipca br. organizuje interesujący program z okazji 110. rocznicy przyjazdu pisarza do Oblęgorka. Wśród propozycji m. in. inscenizacja uroczyste goprzybycia autora „Quo vadis” do nowej siedziby.

Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku / Fot. Adrianna Adamek-Świechowska Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku zaprasza na literacki piknik rodzinny w przypałacowym parku. Festyn rozpocznie się powitaniem gospodarza Oblęgorka przez innego pisarza Kielecczyzny – Stefana Żeromskiego. Na terenie parku odbędą się rycerskie pokazy, w tym pojedynki, wystrzały armatnie.

Nie zabraknie ciekawych opowieści, quizów i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami. Jak zapowiadają organizatorzy, zostanie przeprowadzony konkurs, w którym zmierzą się śmiałkowie, chcący sprawdzić swoją wiedzę o życiu Stefana Żeromskiego i Henryka Sienkiewicza. Obok pojedynków na miecze będzie także można „powojować” na tytuły. Umożliwi to Literacki omnibus - konkurs, dotyczący tytułów utworów tych pisarzy.

Dla najmłodszych zaplanowany jest konkurs na projekt jedynego i niepowtarzalnego herbu własnej rodziny przy wykorzystaniu elementów znajdujących się na tarczach herbowych rodzin Żeromskiego i Sienkiewicza – Oszyk i Jelita. Można też będzie sprawdzić się jako dowódca wojsk w jedynej w Polsce, grze strategicznej Ogniem i mieczem.

W programie pojawia się niezwykła wędrówka po wnętrzach pałacyku. Na zwiedzających czeka oryginalny zespół zadań – łamigłówki z myślowego toru przeszkód. Przy rozwiązywaniu zagadek zdobywa się kolejne elementy układanki, które jednocześnie są kodami dostępu do następujących etapów trasy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Elżbieta Bielska
  • Elżbieta Bielska
  • 29.07.2012 22:23

Oj, wynikło trochę nieprzyjemności po tym pikniku. Szkoda. Według mnie warto zawczasu przemyśleć wszystko. http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kielce/wojna-o-henryka-sienkiewicza-krewni-pisarza-poskar,1,5201405,region-wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr Wysocki
  • Piotr Wysocki
  • 14.07.2012 11:49

Jaka szkoda, że Oblęgorek nie leży w pobliżu mego miasteczka:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 14.07.2012 11:46

To bardzo dobry pomysł. Szczególnie cenny aby zainteresować dzieci i młodzież dziedzictwem naszej polskiej literatury oraz historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.