Facebook Google+ Twitter

Piknik lotniczy - Bemowo On Air

Zakończył się dwudniowy piknik lotniczy "Bemowo On Air", największe cywilne pokazy lotnicze zorganizowane 14 i 15 września 2013 roku na Lotnisku Bemowo-Babice w Warszawie.

Bemowo On Air / Fot. Menu GroupOrganizatorami było Stowarzyszenie im. Gen. Sławomira Petelickiego oraz Aeroklub Warszawski. Wydarzenie patronatem objął Minister Obrony Narodowej, Minister Spraw Wewnętrznych, Wojewoda Mazowiecki i Burmistrz Dzielnicy Bemowo.

W tym roku odbyła się druga edycja imprezy "Bemowo On Air", która jest największymi pokazami lotniczymi w stolicy. Podczas pikniku Lotnisko Babice odwiedziło 20-30 tys. sympatyków lotnictwa. Emocji nie brakowało.

 / Fot. Menu GroupNajwięcej zainteresowanie wśród publiczności wzbudziły beczki i korkociągi w wykonaniu mistrza Polski w akrobacji samolotowej Artura Kielaka w XtremeAir XA-41 Sbach 300, przelot myśliwca SB Lim-2, śmigłowice Agusta Westland AW149 i S-70i Blackhawk oraz zespół akrobacyjny 3AT3. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć możliwości samolotu Extra 300 oraz szybowieca S-1 Swift. Zaprezentowały się również TS11 Iskra, Skytruck, Zlin 526F, TS8 Bies, Aviat Husky i wiele innych. W sumie we wszystkich blokach programowych 50 maszyn powietrznych oraz efektowne skoki spadochronowe żołnierzy GROM. Widzowie z całą pewnością byli zadowoleni z podniebnych popisów prezentowanych podczas tegorocznego "Bemowo On Air".

 / Fot. Menu GroupPrzyjrzeć się z bliska samolotom można było na wystawie statycznej. Pokazom towarzyszyły wystawy szybowców, śmigłowców wojskowych, maszyn szkoleniowych i wojsk specjalnych. Były również zaprezentowane pokazy sekcji modelarskich, pokazy historycznych grup rekonstrukcyjnych i Muzeum Wojska Polskiego. Na miejscu był także namiot Centrum Nauki Kopernik.

Zainteresowanie publiczności wzbudzały maszyny, w których można było usiąść - kolejki ustawiały się do kabiny Cessny 150 i 152 i szybowca Smyk. Powodzeniem cieszyły się modele, które stały oraz latały w hangarze i bezzałogowce prezentowane na stoiskach Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych.

Bemowo On Air / Fot. Menu GroupW wydarzeniu uczestniczyli członkowie Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, razem z Prezesem Bogdanem Węgrzynkiem, który jest Dyrektorem Generalnym Stowarzyszenia im. Gen. Sławomira Petelickiego, organizatora "Bemowo On Air".

Podniebne akrobacje na Bemowie zdecydowanie należy uznać za bardzo udaną imprezę. Można przewidywać, że przyszłoroczne "Bemowo On Air" będzie wydarzeniem stojącym na równie wysokim poziomie, na którym wszystkich sympatyków pokazów lotniczych nie powinno zabraknąć.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.