Facebook Google+ Twitter

Piknik militarny w Dobieszowicach w Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia przy schronie bojowym w Dobieszowicach, należącym do Obszaru Warownego Śląsk, po raz 7. odbył się piknik militarny poświęcony Świętu Wojska Polskiego. Głównym organizatorem imprezy jest koło terenowe "Dobieszowice" Stowarzyszenia na rzecz zabytków fortyfikacji - Pro Fortalicium.

1 z 17 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Schron bojowy nr52 znajduje się w Dobieszowicach i wchodził w skład Obszaru Warownego Śląsk. Fot. Piotr A. Jeleń
Schron bojowy nr52 znajduje się w Dobieszowicach i wchodził w skład Obszaru Warownego Śląsk. Fot. Piotr A. Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dziękuję, pozdrawiam i piąteczkę zostawiam :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju pozwolę sobie ponownie wkleić link, gdyż w Pana wydaniu otwiera materiał do edycji. Pozdrawiam. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie widzę w tego typu rekonstrukcjach, jak również w tym co robią członkowie Pro Fortalicium, zachęcania do wojny. Wręcz przeciwnie, starają się ludzie, niejednokrotnie sumptem swojego wolnego czasu, czy też zasobów finansowych, przywrócić do pierwotnego stanu, zachować od zapomnienia kawałek naszej historii. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę tutaj powiedzieć, że dzisiejsza młodzież przywiązuje zbyt małą wagę do procesów i uwarunkowań kształtowania się państwa polskiego. Fakt, że polscy historycy opracowują i opracowywali mdłe prace naukowe. a to dzieje się za przyczyną, gdzie górują emocje a nie rozum. A co dopiero mówić o historii społeczeństw na Ziemi?! Wiedza, która jest konieczna dla nowoczesnego człowieka. Trzeba zważyć, co jest bardziej właściwe w nauce historii. Czy poznawanie procesów w niej zachodzących i ich analiza, czy klepanie i wkuwanie suchych faktów bez zrozumienia?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.