Facebook Google+ Twitter

Piknik Naukowy czyli o tym, że nauka może być przyjemna

„Poznaj język nauki” to hasło przewodnie 12. Pikniku Naukowego, który zaczyna się w sobotę 14 czerwca w Warszawie.

"Ogórek" cabrio promujący 12. Piknik Naukowy. / Fot. Katarzyna IngramSamochłodzące ubranie i wirtualna sala operacyjna dzięki, której można prowadzić operacje na odległość - to tylko zapowiedź, tego co będzie można obejrzeć na 12. Pikniku Naukowym organizowanym przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.

To największa taka impreza w Europie. Impreza, podczas której nauka wkracza do przestrzeni publicznej.
Organizatorzy chcą pokazać, że zdobywanie wiedzy nie musi być nudne. Doświadczenia z różnych dziedzin nauki będą prezentowane w zrozumiały i atrakcyjny sposób. Będzie można przeżyć trzęsienie ziemi, zasiąść za sterami samolotu, zbudować silnik elektryczny, obliczyć zaćmienie Słońca. Wszystko po to, by upowszechnić osiągnięcia naukowe i pokazać to co w nauce najciekawsze. - Piknik pokazał zapotrzebowanie na popularyzację nauki - mówi Robert Firmhofer, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pikniku Naukowego i dyrektor Centrum Naukowego Kopernik. W ramach imprez poprzedzających piknik, będzie można wziąć udział w konkursach “Zarapuj w języku nauki” oraz w konkursie limeryków.

Swój udział zgłosiło 200 instytucji z całej Polski. Wśród gości z zagranicy będą naukowcy z Belgii, Chin, Danii, Francji, Libanu, Litwy, Meksyku, Niemiec, Portugalii, Słowenii, Szwajcarii, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Zaproszenie na Piknik Naukowy przyjęli naukowcy: Bob Friedhofer i Harri Montonen. Gościem specjalnym tegorocznego pikniku będzie Finlandia. - Finowie chcą być znani od strony nauki, innowacji i edukacji - mówi Päivi Laine, Radca Minister Ambasady Finlandii w Warszawie. 12. Piknik Naukowy / Fot. Katarzyna Ingram

Piknik Naukowy
Sobota, 14 czerwca. Start o godz. 11.00.
Miejsce - Podzamcze i Rynek Nowego Miasta.
Patronat nad piknikiem objęła Komisja Europejska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ciekawa informacja. Tylko gdyby nie tagi to nie wiedziałbym, w którym mieście Piknik jest organizowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm..mnie to jakoś przypomina http://www.prsa.com.pl/wiadomosci/artykul49759.aspx

I nie tylko z powodu "ogórka" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.06.2008 23:29

W tym przesłaniu /zdobywanie wiedzy nie musi być nudne/ zawiera się pewne uproszczenie i pomieszanie. Otóz ciekawe i łatwe jest poznawanie WYNIKÓW pracy naukowwej i badawczej, szczególnie zaś - jej technicznych, praktycznych zastosowań.

Ślęczenie zaś nad zbiorem zadań z "fizy" i zapamiętywnie wzorów matemaycznych jest pasjonujące tylko dla nielicznych... dla znakomitej reszty (humanistów he he) zostanie nudne i odstręczające na wieki wieków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Debiut na poziomie :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.