Facebook Google+ Twitter

Piknik "Raj dla Bajtla" i Gra Miejska w Bytomiu już za Nami!

Było głośno, kolorowo i wesoło! Bajtle, zarówno Ci młodsi, jak i starsi mogli wspólnie bawić się na Pikniku rodzinnym "Raj dla Bajtla" oraz w trakcie Gry Miejskiej "Uwolnij Abonenta". Na uczestników zabawy czekała moc atrakcji!

 / Fot. Karolina Siwek18 września, zarówno bajtle, jak i ich rodzice, mieli prawdziwy raj na ziemi! Tego dnia na stadionie GKS Szombierki Bytom w godz. 12:00 – 16:00 odbyła się II edycja Pikniku rodzinnego „Raj dla Bajtla” oraz Gry Miejskiej „Uwolnij Abonenta”. Organizatorami wydarzenia był lokalny dostawca telewizji cyfrowej, firma Elsat oraz dostawca Internetu, firma Sileman. Uczestnicy eventu mogli podjąć się sportowej rywalizacji w licznych konkursach, a także grach i zabawach osobno dedykowanych dla dzieci i dorosłych.

Charyzmatyczny prowadzący wprawił wszystkich gości w dobry humor, dzięki czemu każda konkurencja była niepowtarzalna i obfita w „turbo nagrody”, a tych zdecydowanie nie brakowało. Sponsorami wydarzenia zostali następujący Nadawcy: NBC Universal, FOX International, BBC, Canal+ oraz Polsat JimJam , którzy ufundowali wartościowe i ciekawe upominki.

- Mimo mało piknikowej pogody jest już nas bardzo dużo, co więcej bardzo dużo dzieje się przy Naszej recepcji, skąd wyruszyły już pierwsze drużyny Gry Miejskiej – mówi kierownik Działu Marketingu i PR firm Elsat i Sileman.

Punktualnie o godz. 12:00 na starcie Gry Miejskiej „Uwolnij Abonenta” pojawiła się pierwsza drużyna i tym samym rozpoczęła wyścig po zwycięstwo. Uczestnicy musieli zmierzyć się z licznymi wyzwaniami, które do łatwych nie należały. Co więcej, zadania wymagały nie lada sprytu, a także umiejętności logicznego myślenia. Jak mówi Pani Małgorzata Kosmala:

- Przygotowaliśmy zupełnie nowy scenariusz tej gry, nowe wyzwania. Szczególnie historia związana z Marsem i z kolonizacją Marsa jest główną kanwą, na której się opraliśmy, ale trzeba być też jak detektyw Bosch, aby móc tę zagadkę rozwiązać, czyli odnaleźć uwięzionego Abonenta – relacjonuje manager firmy Business Event.

Przykładowo na stacji Mars, drużyny zapoznały się z filmem, wprowadzającym do zadania, a następnie otrzymały miarę marsjańską, w tym przypadku służącą do pomiaru odległości konstelacji gwiazd. Tylko poprawne zmierzenie gwarantowało rozwiązanie kolejnego szyfru.

Dzieci biorące udział w Grze Miejskiej „Uwolnij Abonenta” twierdzą, że zagadki były ciężkie, ale do zrobienia:

- Niektóre [zagadki] były dość ciężkie, ale raczej były do zrobienia. Najtrudniejszy był pierwszy punkt, pogubiliśmy się i poszliśmy na trzeci punkt – odpowiadają młodsi uczestnicy Gry Miejskiej.

Pokonując przeszkody, drużyny musiały również pamiętać o czasie, bowiem wygrana należała do grupy, która oprócz prawidłowego wykonania wszystkich zadań, najszybciej się z nimi uporała.

Na miejscu Pikniku rodzinnego „Raj dla Bajtla” na gości czekała moc atrakcji! Dzieci mogły rzucić się w wir zabawy z animatorami, beztrosko skakać na dmuchanym zamku, czy też sprawdzić się na mini siłowni. Nikogo też nie zdziwiła nagła fala zombie i uroczych motylków, dzieci miały okazję pomalować sobie twarz i tym samym zmienić się w kogo tylko pragną.

- W związku z dużym zainteresowaniem również młodzieży i dorosłych, zmieniliśmy też sposób animacji. Przygotowaliśmy prawie 200 m terenu pod animację. Już widzimy, że jest to bardzo duży sukces – mówi Pani Małgorzata Kosmala.

Tak więc, dla młodzieży przygotowano stoisko Nintendo Wii oraz piłkarzyki, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Ponadto Panie w trakcie eventu, mogły poczuć się niczym prawdziwe damy i oddać się nieocenionym chwilą rozkoszy profesjonalnego makijażu w wykonaniu mistrzyń w swoim fachu.

Uczestnicy wydarzenia mogli również poczęstować się regionalnymi specjałami, w tym chlebem z tłustym, ogórkiem kiszonym, żymlokiem, żurkiem i kiełbasą. Nie ma to jak swojskie jedzenie, zrobione na miejscu, świeże i pachnące.

Organizatorzy eventu już za rok zapowiadają kolejną edycję.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.