Facebook Google+ Twitter

Piknik Seniora w Gdańsku

18 czerwca w sobotę na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się Czwarty Doroczny Piknik Seniora. Jest to impreza organizowana w ramach obchodów Światowego Dnia Osób Starszych.

Piknik organizuje Miasto Gdańsk, Fundacja Niezależni, Fundacja 50 Aleja oraz Fundacja Sztuka Życia Niepokonani. Wydarzenie ma wymiar pokoleniowy, tak więc zaproszeni są nie tylko seniorzy, ale całe rodziny i znajomi. Głównym celem akcji jest zapoznanie się z możliwościami różnych aktywności proponowanych osobom starszym oraz propagowanie ich na szeroką skalę.

Swoją ofertę przedstawią Uniwersytety Trzeciego Wieku, wolontariat senioralny oraz kluby seniora. Uczestnicy pikniku będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, zasięgnąć porad specjalistycznych oraz porozmawiać o przysługujących im prawach. Dodatkowo eksperci opowiedzą jak obronić się przed oszustwami czy wyłudzeniami.

Hormonogram wydarzenia tradycyjnie przewiduje zajęcia ruchowe, warsztaty plastyczne, rękodzielnicze oraz kulinarne. Na uczestników pikniku czekają różnego rodzaju konkursy, gry i zabawy. Nie zabraknie również takich atrakcji jak pokazy, występy muzyczne czy teatralne. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Wstęp wolnyWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.