Facebook Google+ Twitter

Piknik z okazji powołania Akademii Sztuki w Szczecinie

Już 1 września tego roku w Szczecinie powstanie Akademia Sztuki. Droga do jej utworzenia okazała się wyboista i kręta. Wspólnie jednak udało się doprowadzić projekt do szczęśliwego finału. Warto wspomnieć i o innych ciekawych wydarzeniach.

były nawet baloniki;) / Fot. Marcin WasilewskiFragment ekspozycji / Fot. Marcin WasilewskiDziś w godzinach 14 - 22 na Placu Orła Białego miał miejsce niecodzienny piknik, związany bezpośrednio z obchodami utworzenia Akademii Sztuki w Szczecinie - pierwszej samodzielnej, publicznej uczelni artystycznej. W programie, który przyciągnął dość liczną grupę zainteresowanych szczecinian, znalazło się między innymi: Parada studentów z Akademii Sztuki, wspólne zdjęcie z "lotu ptaka", wystawa prac studentów Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie, happeningi artystyczne na koniec zaś zagrali Beata Andrzejewska z zespołem, Jolanta Szczepaniak z zespołem, Agnieszka Wilczyńska oraz Włodzimierz Nahorny Quartet. Oczywiście prócz strawy dla ducha znalazła się i ta dla ciała w usytuowanych niedaleko ogródków gastronomicznych.

projekt zrealizowany w czasie happeningu / Fot. materiał informacyjnyzdjęcie uczestników / Fot. materiał informacyjnyPonadto pozostając przy sprawach szczecińskiej kultury trzeba odnotować jeszcze dwie bardzo istotne sprawy: wtorkowy happening współorganizowany przez SZCZECIN 2016 oraz radiową Trójkę (prowadzony na żywo z placu Orła Białego w czasie programu "Tu Baron") poświęcony problematyce starań Szczecina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury oraz czwartkową wizytę w Szczecinie burmistrza niemieckiego Schwedt. Przekazał on, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Schwedt z 20 maja, na ręce naszych włodarzy list popierający starania Szczecina o tytuł ESK 2016. Biorąc pod uwagę położenie naszego miasta nawiązywana coraz częściej współpraca z sąsiadami po drugiej stronie Odry jest bardzo cenna.
Za „pięć dwunasta” a przed Akademią wszystko już gotowe / Fot. Marcin Wasilewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Postaram się w przyszłości nieco lepsze ujęcia zrobić;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe rzeczy zaczynają się dziać w Szczecinie, oby tak dalej. Plusik za informacje, ale zdjęcia mogłyby być ciekawsze. :))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.