Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17543 miejsce

Pilarczyk, Kubica, Zimoń jeszcze tylko przez tydzień w DNA

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-18 14:46

Jeszcze tylko do 25 stycznia w DNA Gallery przy ul. Grodzkiej 5 we Wrocławiu można podziwiać i nabyć prace trzech zdolnych artystek: Lenki Kubicy, Joanny Pilarczyk i Martyny Zimoń.

Ta niezwykła wystawa jest najlepszym dowodem na to, że młodzi twórcy potrafią zatrząść światem sztuki współczesnej.

Lenka Kubica w 2006 r. uzyskała dyplom z Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym, ale zajmuje się także malarstwem naściennym. W 2009 jej prace były wystawione w ramach festiwalu sztuki Le Nuit Blanche w Amsterdamie. Szczególnie bliska jest jej sztuka secesji, malarstwo Jerzego Nowosielskiego, rzeźba oraz malarstwo Pop Artu. W zeszłym roku jej prace można było oglądać w Parlamencie w Strasburgu. W DNA Gallery można podziwiać jej wystawę pt. „Historie łazienkowe”.

Joanna Pilarczyk jest magistrem sztuki. Od szesnastu lat mieszka w Zielonej Górze. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, dekoratorstwem, warsztatami artystycznymi. Swoje działania twórcze skupia wokół tematu postaci ludzkiej: „Inspirują mnie ludzie… uwielbiam ich obserwować, być wśród nich, dostrzegać ich indywidualność. Wyczuwam emocje, zapamiętuję je i odzwierciedlam w moich portretach” – mówi. W DNA Gallery prezentuje swoją wystawę pt. „Crazy Faces”.

Martyna Zimoń studiuje grafikę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
W 2009 r. była stypendystką Prezydenta Wrocławia w dziedzinie sztuki. W 2010 r. brała udział w wystawie grafiki studenckiej w Salonikach w Grecji. Działa w zakresie rysunku, malarstwa, projektowania i grafiki. Jej sztuka jest odzwierciedleniem przywiązania do wizerunku człowieka i problematyki z nim związanej. W DNA Gallery dostępna jest jej wystawa pt. „Muzy”.

Zachęcamy do odwiedzenia DNA Gallery, miejsca, w którym można na chwilę się zatrzymać i doświadczyć prawdziwie artystycznej atmosfery. W tej niezwykłej przestrzeni każdy znajdzie coś dla siebie, a smak i zapach świeżo zaparzonej kawy dodatkowo wzmocni pozytywne doznania.

(Paulina Olinowicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.