Facebook Google+ Twitter

Pilica: fałszywy alarm. Kajdanki za głupi żart

Policja zatrzymała dwóch nastolatków podejrzanych o wszczęcie fałszywego alarmu w jednej z śląskich szkół. Sprawcy mogą posiedzieć nawet 8 lat za kratkami za tak bezmyślny żart.

 / Fot. policja.plPracownica sekretariatu szkoły w Pilicy otrzymała telefoniczna informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w placówce. Miało to miejsce 30 kwietnia tuz po godzinie 8. Ewakuowano wszystkich uczniów oraz personel. Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili budynek i stwierdzili, że był to fałszywy alarm.

Policja podjęła działania zmierzające do ustalenia sprawcy. Sprawcami fałszywego alarmu okazali się dwaj nastoletni uczniowie tej szkoły. Zatrzymany 17-letni mieszkaniec Pilicy usłyszał już zarzut. O losie drugiego sprawcy, 16-letniego mieszkańca Sławniowa, zdecyduje sąd rodzinny. Za bezmyślny żart podejrzani mogą trafić do więzienia nawet na 8 lat - przestrzega Policja.

Każdy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamia szereg działań Policji oraz innych służb - straży pożarnej, pogotowia ratunkowego. Sprawców takich "głupich żartów" są zazwyczaj bardzo szybko ustalani i surowo ukarani. W kwietniu odnotowano 6 fałszywych alarmów. Sprawcami tych czynów najczęściej byli młodzi ludzie, w Poznaniu, Krakowie, Żyrardowie, Gostyninie. Natomiast w Żninie zatrzymano 39-letnią recydywistkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.