Piłka nożna: Anglicy składają skargę na Ukraińców

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-11 11:06

Angielska federacja piłkarska złoży formalną skargę do FIFA w związku z zachowaniem ukraińskich kibiców podczas wczorajszego meczu obu reprezentacji w Dniepropietrowsku. Chodzi o race, które kilkakrotnie lądowały na płycie boiska, przerywając spotkanie na kilka minut.

Kierownictwo angielskiej ekipy rozmawiało z delegatem FIFA, który sporządzi raport na ten temat. Jak pisze "The Observer", skargi na zachowanie kibiców mogą stanowić poważny kłopot dla Ukraińców, którzy wraz z Polską będą gospodarzami Euro 2012.

Pierwsze race pojawiły się na boisku tuż po rozpoczęciu meczu w polu karnym, przy bramce Roberta Greena. Sędzia został wówczas zmuszony do przerwania spotkania na kilka minut. Anglicy twierdzą, że przerwa wybiła ich z rytmu po dobrym początku meczu. Wkrótce potem Green po swojej pierwszej interwencji wyleciał z boiska, a drużyna prowadzona przez Fabio Capello przegrała 0:1.

Anglia już wcześniej zagwarantowała sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw świata. Ukraina dzięki zwycięstwu jest o mały krok od zakwalifikowania się do baraży.