Piłka nożna: Polki przegrały ze Szkotkami 2:3

W rozegranym dziś o godzinie 11, na stadionie Znicza Pruszków, towarzyskim spotkaniu reprezentacji kobiet do lat 19 Polki przegrały 2:3 z rówieśniczkami ze Szkocji.

Reprezentacja Polski kobiet U19 przed meczem w Pruszkowie. / Fot. Adam LutostańskiNasze zawodniczki zaczęły mecz dość bojaźliwie, czego efektem była szybka bramka w 3. minucie. Lana Clelland zauważyła, że polska bramkarka jest wysunięta i niezbyt silnym lobem zdołała wbić Polkom bramkę. Całą pierwszą połowę to Szkotki przeważały. Sytuację zmieniło wejście z początkiem drugiej połowy Izabeli Frączek. Wniosła ona do naszej gry żywiołowość, dokładność i chęci. Niedługo musieliśmy czekać na rezultaty. Najpierw w 48. minucie Izabela wdarła się z lewej strony w pole karne, poczekała chwilę i strzeliła w długi róg. Następnie 9 minut później wyprowadziła nas na prowadzenie płaskim strzałem.

W drugiej połowie Polki pewnie poczynały sobie na boisku. Wydawało się, że wygrana jest nasza. Niestety tuż po dwóch zmianach w naszym zespole w drużynę wkradło się rozprężenie, które wykorzystały Szkotki - strzelając nam dwie bramki. Szczególnej urody była bramka z wolnego Eilish McSorley. Piłka uderzona z około 20 metrów przeleciała nad murem i wpadła okienko polskiej bramki. Bramka na 2:3 to "rozklepanie" naszej obrony i dobitka na pustą w wykonaniu Mason. Wyniku nie udało się już zmienić mimo usilnych prób naszego zespołu.

Dzisiejsze spotkanie było rewanżem za mecz rozegrany 24 sierpnia w Grodzisku Mazowieckim na stadionie Pogoni. Polki były wtedy lepsze (3:1). Bramki dla naszej reprezentacji zdobyły: Evelyn Niciński, Sandra Lichtenstein i Izabela Frączek.

26 sierpnia 2010, 11:00 - Pruszków, stadion Znicza
Polska-Szkocja 2:3 (0:1)
Izabela Frączek 48, 57 - Lana Clelland 3, Eilish McSorley 76, Louise Mason 78

Polska: 1. Andżelika Dąbek - 17. Karolina Strzępek, 4. Dagmara Kaszubiak (74, 8. Agnieszka Szygenda), 5. Aleksandra Adamska (74, 15. Karolina Gruszka), 7. Paula Wiśniewska (89, 2. Dorota Czech), 9. Karina Szymańska (55, 16. Michelle Kowalski), 10. Evelyn Niciński, 11. Ewa Szywalska, 14. Maria Chojnowska, 13. Ewelina Wołosiewicz (86, 3. Gabriela Daleszczyk), 18. Sandra Lichtenstein (46,
20. Izabela Frączek)

Szkocja: 1. Nicolle Andrews - 2. Kelly Clark, 5. Eilish McSorley, 6. Lauren McMurchie, 7. Lana Clelland (89, 18. Samantha McManus), 8. Lisa Euans, 9. Sarah Ewans, 10. Louise Magilton, 11. Emily Thomson, 13. Aimee Godfrey, 17. Ellen Pia (63, 15. Louise Mason)

Widzów: ok. 150