77180 miejsce

Piłka nożna: Polska pokonała Czechy 3:1

Biało-czerwoni wzorowo zakończyli rok, wygrywając z Czechami 3:1. Radość jest jeszcze większa, gdyż na murawie zabrakło kluczowych zawodników z Robertem Lewandowskim na czele.

We wtorkowy wieczór reprezentacja Polski zmierzyła się z Czechami - był to ostatni występ naszej kadry w tym roku. Polacy zakończyli go wyśmienicie - pokonali naszych sąsiadów 3:1. Już od pierwszych minut spotkania biało-czerwoni stwarzali okazje na zdobycie bramki - w 3. minucie głową do siatki Petra Cecha trafił Arkadiusz Milik, któremu asystował Bartosz Kapustka. Dziewięć minut później zespół pod kierownictwem Adama Nawałki znowu pokonał znakomitego bramkarza Czechów - tym razem gola zdobył Tomasz Jodłowiec.
Polacy długo prowadzili, ale w 41. minucie błąd naszych reprezentantów wykorzystał Ladislav Krejciew. Czech strzelił bardzo ładną bramkę, a Artur Boruc nie miał szans, by obronić ten strzał. W drugiej połowie spotkania Czesi grali bardziej zdecydowanie, sprawiali wrażenie uskrzydlonych i byli zdeterminowani by wyrównać stan spotkania. Ta sztuka jednak im się nie udała, a w 70. minucie Polacy tylko udowodnili, że dzisiejszy wieczór należał do nich. Bramkę zdobył Kamil Grosicki, który wykorzystał celne podanie Jodłowca.
Nikt nie ma wątpliwości, że reprezentacja Polski wygrała z południowymi sąsiadami zasłużenie, udowadniając, że w ostatnim czasie zrobiła duży progres.