Facebook Google+ Twitter

Piłka ręczna. Czarne chmury nad zespołem mistrza Polski

Czy możliwe, by wyniki sportowe były odwrotnie proporcjonalne do zawartości klubowej kasy? Wydawałoby się, że mistrzowski zespół nie powinien mieć żadnych problemów finansowych. Rzeczywistość może być jednak zupełnie inna.

Piętnaście tytułów Mistrza Polski i jedno wicemistrzostwo w ostatnich 16 latach. Dziewięć zwycięstw w Pucharze Polski. Jedyny zdobywca SuperPucharu Polski, dwukrotny ćwierćfinalista Ligi Mistrzyń. Zdobywca Pucharu Federacji. To imponujący wynik drużyny, która ma ogromne znaczenie dla historii szczypiorniaka w Polsce. Mowa tutaj o żeńskim zespole z Lublina. Niezależnie od tego, pod jaką nazwą grały lubelskie szczypiornistki (MKS, MKS Montex, MKS „Montex”, Pol - Skone, KS Bystrzyca, SPR Safo Icom, SPR Safo Lublin, SPR Asseco BS Lublin, SPR Lublin SSA), w ciągu ostatnich 16 lat rządziły w polskiej lidze oraz z całkiem dobrymi wynikami reprezentowały Polskę na arenie Europejskiej.

W poprzednim sezonie lublinianki zdobyły potrójną koronę. W sierpniu zeszłego roku, w meczu o SuperPuchar pokonały lubińskie MKS Interferie Zagłębie. W finale play-off zwyciężyły, również z zespołem z Lubina, 3:1. W połowie maja tego roku, SPR dołożył do tego kolejny Puchar Polski. We wrześniu tego roku SPR poprosił urząd miasta Lublina o dofinansowanie w wysokości 500 tysięcy złotych.

Prezes Andrzej Wilczek nie kryje się z tym, że SPR zmaga się z kłopotami finansowymi. Lubelski zespół, pomimo świetnych wyników, ma trudności ze znalezieniem sponsora strategicznego. Dało się to dostrzec całkiem niedawno, gdy SPR otrzymał prawo pierwszeństwa organizacji turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń EHF. Klub do samego końca miał problem z zebraniem niezbędnych pieniędzy, zwrócił się więc do federacji z prośbą, o przesunięcie terminu decyzji o tydzień.

Ostatecznie udało się pozyskać sponsora, który pomoże zorganizować turniej. Warunkiem jednak było rozegranie jednego turniejowego dnia w oddalonym o około 70 km od Lublina Chełmie. Klubowi niezbędny jest jednak sponsor strategiczny, który pozwoliłby na uczestnictwo w rozgrywkach zarówno w Polsce, jak i Europie, zapewniając płynność finansową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sport i drużyna,która odnosi sukcesy,a sportem narodowym i tym,który znajduje sponsorów na każdym szczeblu i tak jest i będzie piłka nożna...:\ 5:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.