Piłka ręczna. Faworyci zwyciężają zgodnie z planem, niespodzianka w Piotrkowie

Za nami IV kolejka rozgrywek ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Planowe zwycięstwa odnieśli mistrz Vive Targi Kielce i wicemistrz kraju Wisła Płock. Sensacja w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie Piotrkowianin urwał punkt Travelandowi Społem Olsztyn.

Początek spotkania w Piotrkowie był bardzo wyrównany. Przez pierwsze minuty spotkania gospodarze na zmianę z olsztynianami wymieniali się prowadzeniem. W 19. minucie na tablicach wyników był remis 8:8. Od tego czasu w drużynie Piotrkowianina coś się zacięło. Podopieczni Piotra Dropka byli nieskuteczni zarówno w ataku, jak i w obronie. Doskonale tę sytuację wykorzystali goście, którzy „odjechali” gospodarzom na kilka bramek i na przerwę schodzili z 6 bramkową przewagą (18:12). W przerwie zawodnicy z Piotrkowa musieli odbyć poważną rozmowę, gdyż po zmianie stron zgromadzeni w piotrkowskiej hali kibice zobaczyli zupełnie inną drużynę. Gospodarze podjęli walkę i wraz z upływem czasu zaczęli skutecznie odrabiać straty, w 39. minucie tracąc już tylko dwie bramki do gości (18:20). I chociaż trener Travelandu Krzysztof Kisiel starał się odwrócić tą sytuację, to jednak zawodnicy Piotra Dropka zachowali zimną krew nie tylko doganiając przeciwnika, ale też wychodząc przez chwilę na prowadzenie (27:26).

Znakomite spotkanie w bramce w drugiej części spotkania rozegrał Tomasz Matulski, którego świetne interwencje w trudnych sytuacjach dodały siły drużynie. Ostatecznie po trafieniu Marka Boneczko spotkanie zakończyło się remisem 27:27. Piotrkowianie w dwóch ostatnich spotkaniach pokazali, że wolą walki i ambicją można nadrobić brakujące jeszcze umiejętności i zagrać jak równy z równym z silniejszym przeciwnikiem.