Piłka ręczna: Mistrz przegrywa z AZS-em Gdańsk

Dziś odbyło się spotkanie 17. kolejki ekstraklasy piłki ręcznej mężczyzn. Wisła Płock przegrała z AZS AWFiS Gdańsk 24:27. W barwach nafciarzy zadebiutował Duńczyk - Peter Nielsen. Zobacz relację ze spotkania.

Mecz od dwubramkowej przewagi zaczęli gracze płockiej Wisły. Chwilę później gdańszczanie odrobili straty i wyszli na prowadzenie. W końcówce pierwszej odsłony nafciarze wyrównali, a za sprawą Ivana Pronina schodzili do szatni, prowadząc 10:9.

Michał Zołoteńko (Wisła Płock) podczas rozgrzewki / Fot. Michał WojdaW drugiej połowie płocczanie zaczęli budować swoją przewagę. Kłopoty Wisły zaczęły się w 38. minucie kiedy to na ławkę powędrował Andrij Frolov. W tej samej minucie dwuminutową karę otrzymał także Michał Zołoteńko, który zaczął dyskutować z arbitrem. Ta kontrowersyjna decyzja sędziów nie przełożyła się na wynik. Nafciarze nadal prowadzili, ale Zołoteńko chwilę po powrocie znów musiał odbyć karę. W 45. minucie gracze mistrza Polski prowadzili 20:16. Decydujące okazały się ostatnie minuty spotkania. W 56. minucie gdańszczanie doprowadzili do remisu. Po kolejnych zaskakujących decyzjach sędziów wyszli na trzy bramkowe prowadzenie. Ostatecznie Wisła Płock przegrała 24:27.

W drużynie z Płocka zadebiutował Peter Nielsen. Duńczyk w swoim pierwszym meczu w barwach Wisły zdobył dwie bramki. Pożegnalne spotkanie w składzie nafciarzy rozegrał natomiast Michał Matysik, który teraz będzie reprezentował Al-Arabi Sports Club Doha-Qatar.

Najwięcej goli (6) dla płocczan zdobył Bartosz Wuszter. Jego wynikowi dorównali gracze AZSu Gdańsk - Masiak i Plich. Szczypiorniści z Płocka na ławce kar przesiedzieli łącznie 10 minut, a gdańszczanie 4.