45679 miejsce

Piłka ręczna. Niespodzianka w Olsztynie, Kwidzyn pokonany

Za nami 13. kolejka ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Niespodzianka w Olsztynie, gdzie Traveland rozbił u siebie zespół MMTS-u Kwidzyn. Pewna wygrana zespołu Vive Targów Kielce.

Traveland-Społem Olsztyn - MMTS Kwidzyn

Z piłką zawodnik MMTS Kwidzyn Adam Pacześny / Fot. PAPKto spodziewał się w tym meczu wyrównanego spotkania, ten musiał się zawieść. Od początku spotkania na parkiecie w Olsztynie dominowali gospodarze, którzy nawet przez chwilę nie pozwolili na podjęcie walki drużynie MMTS-u Kwidzyn. Świetna organizacja gry w obronie, a także doskonałe ataki sprawiły, że olsztynianie po 11. minutach gry prowadzili ze swoimi rywalami 9:0! Tak doskonały wynik po 10 minutach spotkania zapowiadał istną demolkę przyjezdnych. Tak się jednak nie stało, gdyż miejscowi nieco spuścili z tonu i do przerwy dołożyli jeszcze 8 bramek tracąc 10 (17:10). Po przerwie obraz gry praktycznie nie uległ zmianie. Traveland w pełni kontrolował spotkanie i zasłużenie wygrał 33:21. Podopiecznym Krzysztofa Kisiela, oprócz upokorzenia faworyta tego spotkania, udało się także awansować w tabeli ekstraklasy na 3. lokatę. Kwidzynian już w niedzielę czeka kolejny ciężki mecz. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego zmierzą się u siebie z zespołem Wisły Płock.

Wisła Płock - As-Bau Śląsk Wrocław

To miał być mecz pełen walki. Przeżywająca kryzys formy Wisła Płock podejmowała u siebie Śląsk Wrocław. Po tym spotkaniu wydaje się, że płocczanie najgorsze mają już za sobą, albowiem już od samego początku wicemistrz kraju dominował na własnym parkiecie. Śląsk próbował podjąć walkę z faworytem spotkania, ale był bezradny wobec świetnej postawy w bramce Mortena Seiera.

Do przerwy 16:12 dla drużyny "Nafciarzy". Druga połowa spotkania była zdecydowanie bardziej wyrównana. Wrocławianie starali się gonić płocczan, którzy kontrolowali przebieg spotkania wygrywając 17:16 drugą połowę meczu, który ostatecznie zakończył się wynikiem 33:28. W Płocku wciąż trwają poszukiwania trenera. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" szkoleniowcem zawodnikó znad Wisły od nowego roku może zostać Szwed, Thomas Sivertsson.