136804 miejsce

Piłka ręczna: Polacy pokonali Niemców

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-19 19:44

Polscy piłkarze ręczni wygrali z Niemcami 27:25 pierwszy mecz grupowy rozgrywanych w Austrii mistrzostw Europy.

Mecz w Innsbrucku zaczął się od prowadzenia Niemców, ale już po minucie był remis. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć rywalowi na więcej niż dwa punkty, przy czym przez większość czasu prowadził zespół Bogdana Wenty.

Na półmetku pierwszej części gry był remis 6:6. Potem Polacy zdobyli dwa gole z rzędu, ale Niemcy szybko zniwelowali stratę, a po kilku minutach wyrównali. Wówczas "biało-czerwoni" znów się zmobilizowali i w końcówce zdobyli cztery bramki z rzędu - najpierw Tomasz Rosiński, a później trzykrotnie Karol Bielecki.

Końcówka była emocjonująca. Niemcy szybko nadrabiali straty. Jednak ostatnia bramka, i słowo, należały do Polaków. Mecz zakończył się wynikiem 27 do 25 dla reprezentacji Polski.