Piłka ręczna: Polska wygrała z Danią

Polscy szczypiorniści wygrali z Duńczykami w Chorwacji. Zawodnikiem meczu został Michał Jurecki. Patryk Kuchczyński trafił 10 bramek na 11 rzutów. To był rewelacyjny mecz Patryka.

To już druga runda rozgrywek piłkarzy ręcznych w Chorwacji. Polacy zagrali rewelacyjnie. Pierwsza połowa zakonczyła sie dla nich wynikiem 20:12. Znakomicie zagrał Patryk Kuchczyński w pierwszej połowie rzucał 7 razy i wszystkie jego rzuty były trafione, 100 procent skuteczności!

Druga połowa zaczęła sie szczęsliwie dla Duńczyków, ktorzy wykorzystali rzut karny. Nie zagrażało to naszym zawodnikom. W ciągu pierwszych 10 minut drugiej połowy Polacy trafili tylko 3 bramki, a Dania 6; tym sposobem przewaga Polaków zmalała do 5 punktów. W kolejnych minutach, a dokładnie w 45., Duńczycy nie wykorzystali rzutu karnego.

W 46 minucie Polacy trafili 27. bramkę, a Nilsen, reprezentant Danii, dostał karę dwóch minut. Dzięki temu Polacy grali w przewadze, ale niestety nie wykorzystali tego. W 47. minucie pojawił sie na boisku po raz pierwszy Karol Bielecki. W 50. minucie meczu Polacu prowadzili 27:23. Po 3. rzucie wolnym dla Polski Patryk Kuchczyński rzucił bramkę, ale chwile pózniej Duńczycy mieli piłkę i trafili 24 bramkę.

W połowie 52 minuty trener Polaków, Bogdan Wenta, poprosił o czas. Przewaga Polaków zmalała do 2 bramek. W 56 minucie Duńczycy trafili kolejną bramkę i tym samym przewaga zmalała do jednego punktu; zrobiło sie 29 do 28 dla Polaków. W 58 minucie 30. bramkę dla Polaków zdobył Patryk Kuchczyński. W 59 minucie Damian Wleklak trafił 31. bramkę dla Polaków. Do końca meczu pozostało 30 sekund i Sławomir Szmal dalekim rzutem zdobył 32. bramkę dla Polski i tym sposobem Polacy wygrali mecz z Danią.