Piłka ręczna: Polska wygrywa z Chinami 33:19

Dziś Polska, męska reprezentacja w piłce ręcznej zainaugurowała występ w turnieju olimpijskim. W pierwszym meczu Polacy łatwo ograli Chińczyków 33:19 (21:10).

/ Fot. PAPPolscy szczypiorniści, zapowiadali to spotkanie, jako sprawdzian odporności psychicznej. Występ przeciwko gospodarzom, w jakimkolwiek sporcie drużynowym, nigdy do łatwych nie należy.

Dobrze mecz zaczęli Polacy, po pięciu minutach prowadzili już 5:1. Po tym czasie można było dojść do wniosku, że reprezentacja Chin w tej dyscyplinie, jest jedną z najsłabszych drużyn, jaka reprezentuje gospodarzy na tych igrzyskach. W kolejnych minutach Polacy, dzięki konsekwentnej grze w obronie i ataku, powiększali przewagę. Po 16 minutach, było 12:5. Między 16., a 21. minutą Chińczycy zdobyli trzy bramki z rzędu, zmniejszając stratę do czterech bramek.

Od tego momentu praktycznie do końca meczu, Polacy stale "uciekali" rywalom. W ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy, Polska dwukrotnie, przejmowała piłkę pod własną bramką, wyprowadzając skuteczne kontrataki. Ostatecznie po pierwszej połowie, był wynik 21:10.

W drugiej połowie gra nie uległa zmianie. Polacy, którzy kontrolowali przebieg spotkania swoją grę opierali na kontratakach. Chińczycy w ofensywie grali bardzo pasywnie i nieskutecznie. Po 43 minutach, Polska prowadziła 28:13. W ostatnim kwadransie Polacy spuścili, nieco z tonu. Chińczycy wykorzystali to zmniejszając nieznacznie stratę bramkową. Ostateczne mecz zakończył się wynikiem 33:19 dla Polski.

Polska - Chiny 33:19 (21:10)
Polska: Sławomir Szmal - Mariusz Jurasik 8, Mateusz Jachlewski 5, Tomasz Tłuczyński 5 (1 z karnego), Paweł Piwko 4, Grzegorz Tkaczyk 2, Bartłomiej Jaszka 2, Karol Bielecki 2, Marcin Lijewski 2, Krzysztof Lijewski 1, Artur Siódmiak 1, Bartosz Jurecki 1, Michał Jurecki 0.
Chiny: Long Wang, Qiang Ye - Liang Cui 3, Xiaolong Wang 3, Jianxia Tian 3, Wenxin Zhu 3 (2), Kexin Hao 3, Ji Zhang 2, Lei Cui 1, Qing Miao 1, Jie Zhu 0, Xiaojian Zhou 0,