Piłka ręczna: Porażka mistrzyń Polski w Rosji

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2008-03-10 10:07

Dziesięciobramkowa przegrana z Dynamem Wołgograd, stawia Lubelski zespół przed bardzo ciężkim zadaniem - awans do półfinału Pucharu EHF się oddala.

Lubelska drużyna rozpoczęła spotkanie od obrony rzutu karnego Anny Kochetovej, najskuteczniejszej z Rosjanek. Po golu Doroty Malczewskiej w 3. minucie SPR remisowało 1:1 i był to jedyny korzystny wynik lublinianek. Za sprawą doskonale broniącej Anny Seydokiny oraz Anny Kochetovej i skrzydłowej Ekateriny Grebenkiny, Dynamo natychmiast odskoczyło na dwie, a w 15. minucie na cztery bramki (6:2). Rosyjska bramkarka z każdą minutą odbierała lubelskim zawodniczkom ochotę do rzutów. Jeszcze większa przewaga gospodyń zaczęła rysować się od 20. minuty, a każdy błąd w ataku SPR, Rosjanki natychmiast wykorzystywały do szybkich kontrataków.

Drugie 30 minut spotkania było bardziej wyrównane, bramki zaczęła zdobywać Katarzyna Duran, ale z kolei w tej części zabrakło trafień Doroty Malczewskiej. Jedyną zawodniczką, która przez całe spotkanie stwarzała zagrożenie bramkowe była Ewa Damięcka.

Do Wołgogradu, gdzie lublinianki po wielogodzinnej podróży dotarły w piątek przed północą, SPR pojechało bez kontuzjowanych Edyty Malczewskiej i Justyny Łabul. W sobotnim rewanżu (godz. 18.20) druga z wymienionych piłkarek prawdopodobnie już zagra.

Dynamo Wołgograd – SPR Safo Lublin 30:20 (17:8)