137425 miejsce

Piłka ręczna. Porażka z Chorwacją - brak polskich skrzydeł

Brak skuteczności w grze skrzydłami, brak koncepcji w ofensywie przeciwko dobrze ustawionej obronie chorwackiej, błędy własne Polaków oraz spektakl jednego aktora - Mirko Alilovića. To czynniki, które sprawiły, że Polska przegrała z Chorwacją 21:25.

Ivano Balic - rozgrywający reprezentacji Chorwacji. / Fot. Armin Kuebelbeck / http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Ivano_Balic.jpg&filetimestamp=20070125213806Polscy rozgrywający wyrabiali pozycje skrzydłowym, ale Ci od początku spotkania nie byli w stanie pokonać świetnie dysponowanego chorwackiego golkipera Mirko Alilovića. Pudłowali Kuchczyński, Miszka, Jachlewski i Gliński. Tłuczyński wchodził głównie aby egzekwować rzuty karne.

Polacy na przerwę zeszli przy rezultacie 9:13. Początek drugiej połowy także nie był dla podopiecznych trenera Wenty udany. Obydwie drużyny przestały w pewnym momencie punktować. Głównie za sprawą bramkarzy. Po stronie Polski udany występ zaliczył młody Piotr Wyszomirski.

Przewaga Chorwatów wzrosła do 18:12. W końcówce ciężar gry na swoje barki wziął Bartłomiej Jaszka. Dołączyć się próbował także Michał Jurecki, ale Polacy uzyskali tylko rezultat 21:25.

Był to ostatni mecz polskiej reprezentacji podczas towarzyskiego turnieju Interwetten Cup. Przez porażkę z Chorwacją Polacy zajęli drugie miejsce. Przypomnieć należy, iż wcześniej wygrali z Austrią i z Węgrami.