139158 miejsce

Piłka ręczna: Śląsk Wrocław uległ Vive Targi Kielce 29:46

Nie było niespodzianki we wrocławskiej Hali Orbita – mistrzowie Polski pewnie pokonali AS-BAU Śląsk Wrocław 46:29.

/ Fot. Bartosz SenderekPiłkarze ręczni wrocławskiego Śląska grali w znacznym osłabieniu. Z powodu kontuzji w sobotnim meczu nie mogli zagrać: Tomasz Sadowski, Wojciech Jedziniak, Mateusz Frątczak i Grzegorz Garbacz. Dodatkowo w pierwszych minutach meczu do kontuzjowanej czwórki dołączył Adam Świątek.

Mecz świetnie rozpoczęli goście. Na swoim koncie zanotowali pięć punktów z rzędu. Za odrabianie strat wzięli się wrocławianie, głównie za sprawą Pawła Piętaka. W 11. minucie stratę udało się zmniejszyć do jednego punktu. Korzystny stosunek bramek dla Śląska udało się uzyskać jeszcze w 14. minucie, kiedy to AS-BAU przegrywał zaledwie 7:8, później większość bramek zdobywali mistrzowie Polski. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy podopieczni Bogdana Wenty prowadzili 19:12, jednak głównie dzięki popisom Henrika Knudsena udało się im zwiększyć prowadzenie do 24:13.

/ Fot. Bartosz SenderekDruga połowa to dobra gra obu zespołów, jednak znacznie więcej bramek udało się zdobyć kielczanom i to oni mogli świętować piętnaste zwycięstwo w tym sezonie. Mecz zakończył się wynikiem 46:29 dla Vive Targi Kielce. Wrocławianie mogą się pocieszać faktem, że dotąd żadnemu ligowemu przeciwnikowi Vive nie udało zdobyć więcej niż 29 punktów.

Najwięcej punktów dla Vive Targi Kielce zdobył Mariusz Jurasik - 10, dla Śląska Wrocław najlepiej punktował Paweł Piętak - 8 bramek.