Piłka ręczna: Wisła Płock zwycięża w pierwszym meczu ekstraklasy

Wicemistrz Polski w piłce ręcznej - Wisła Płock pewnie wygrała z beniaminkiem ekstraklasy - Powenem Zabrze. W pierwszym ligowym meczu tego sezonu "Nafciarze" wygrali 31:21.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli wicemistrzów kraju. To goście z Zabrza wyszli na prowadzenie i potrafili utrzymywać dwubramkową przewagę. Wisła co prawda nie dawała za wygraną i nie pozwalała uciec rywalom, ale w 22. minucie trener "Nafciarzy" poprosił o czas. Do końca pierwszej połowy Wisła odrobiła straty i wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Do szatni szczypiorniści schodzili przy rezultacie 14:13.

Na początku drugiej odsłony meczu to Wisła odskoczyła rywalom i w 38. minucie prowadziła już 20:14. To nie był jednak koniec dobrej passy wicemistrzów Polski. Przewaga Wisły cały czas rosła, mimo popełnianych przez płocczan błędów. Ostatecznie "Nafciarze" wygrali 31:21.

Vegard Samdahl (numer 11) - kapitan reprezentacji Norwegii, od tego sezonu także rozgrywający Wisły Płock. / Fot. Michał WojdaPierwszy mecz nowego sezonu przyciągnął wielu kibiców, wszystkie miejsca w hali były zapełnione, a przez całe spotkanie fani szczypiorniaka z Płocka dopingowali swój zespół:
- Kibice tutaj są na prawdę fantastyczni! Doping utrzymany jest na najwyższym europejskim poziomie - mówi Wiadomościom24.pl Vegard Samdahl - rozgrywający reprezentacji Norwegii i Wisły Płock.
- Pierwszy mecz jest zawsze trudny. Wisła zawsze musi być w czołówce polskiej ekstraklasy. Każdy kto tu przyszedł nie ma nic do stracenia, a wiele może zyskać. Co prawda pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu, ale pokazaliśmy, że mamy potencjał i wygraliśmy to spotkanie - komentuje przebieg meczu Samdahl.

Składy obu drużyn (w nawiasie podana liczba zdobytych bramek):
Wisła Płock: Wichary, Seier - Backstrom (2), Miszka (5), Paluch (4), Wiśniewski (3), Syprzak (2), Kuzelev (3), Samdahl (2), Madsen (5), Kuptel (1), Peskov, Twardo (3), Rumniak (1);
Powen Zabrze: Winkler, Pawlak - Rybarczyk (7), Kryszeń (1), Kulak (3), Chodara, Kandora, Mogielnicki (1), Wojtynek, Bushkov (1), Kempys (5), Chrapusta (1), Tatz, Szolc (3).