Piłka ręczna: wygrana Azotów Puławy na początek sezonu

Piotr Górecki
Nie liczy się styl, najważniejsza jest wygrana. Te słowa z całą pewnością powtarzali sobie kibice i zawodnicy Azotów Puławy po spotkaniu w Wągrowcu, gdzie miejscowa Nielba przegrała z puławianami 31:30.

Spotkanie w Wągrowcu lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy w ciągu trzech minut zdobyli trzy bramki, przy ani jednej bramce drużyny z Puław. Zły początek nie podziałał dobrze na podopiecznych trenera Marka Motyczyńskiego. W 10. minucie puławianie przegrywali z gospodarzami 7:3. W tym czasie w ataku Nielby skutecznością imponowali Szyczkow i Białaszek (po trzy bramki). Dobre spotkanie rozgrywał bramkarz Nielby, który początek spotkania może uznać za udany. W tym czasie przewaga beniaminka ekstraklasy mogłaby być jeszcze większa, gdyby nie dwa niewykorzystane rzuty karne.

Puławianie po słabym początku z minuty na minutę zaczynali się rozkręcać. Ogromna w tym zasługa skrzydłowego Azotów Wojciecha Zydronia, który skutecznie dał sygnał do walki swoim kolegom z zespołu. W 19. minucie Azoty doprowadziły do remisu 9:9. Wynikiem remisowym zakończyła się także pierwsza połowa spotkania (15:15).

Po przerwie po raz kolejny zarysowała się nieznaczna przewaga gospodarzy. W 40. minucie spotkania zawodnicy Nielby odskoczyli puławianom na dwie bramki (25:23) i wydawało się, że podopiecznym Edwarda Kozińskiego uda się odnieść pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie. Jednak kolejne minuty pokazały, co znaczy waleczność puławskiego zespołu. Po raz kolejny do boju "Azotowców" swą znakomitą grą poderwał Wojciech Zydroń. Grając koncertowo, podopieczni Marka Motyczyńskiego wyraźnie zaznaczyli swoją przewagę wychodząc na czterobramkowe prowadzenie (31:27) na trzy minuty przed końcem spotkania.

Z pewnością nikt wówczas nie spodziewał się, że na parkiecie w Wągrowcu może się jeszcze coś ciekawego wydarzyć. Zawodnicy Nielby z ambicją walczyli o remis. Jednak gospodarzom zabrakło czasu i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Azotów Puławy 31:30.

NIELBA WĄGROWIEC – AZOTY PUŁAWY 30:31 (15:15)

NIELBA: Konczewski, Głębocki – Szulc, Gierak 4, Witkowski 2, Krajewski 2, Przysiek 6, Świerad 2, Białaszek 5, Płócienniczak, Ciok, Szyczkow 6, Siódmiak 3, Kasprzak
TRENER: Edward Koziński

AZOTY: Stęczniewski, Wyszomirski – Zydroń 10, Lasoń 6, Kus 4, Zinczuk 3, Afanasjew 2, Sieczka 2, Kurowski 2, Pomiankiewicz 1, Siemionow 1, Witkowski
TRENER: Marek Motyczyński