Piłka ręczna. Złoto dla Francji, Polska na 5. miejscu

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-24 07:10

Polscy piłkarze ręczni zajęli 5. miejsce w turnieju olimpijskim. W ostatnim meczu pokonali Rosję 29:28 . Do przerwy przegrywali 14:15. Nasi szczypiorniści, po przegranym meczu ćwierćfinałowym z Islandią (30:32), walczyli już tylko o miejsca 5-8. W piątek pokonali Koreę Południową 29:26. Piłkarze ręczni Francji złotymi medalistami Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W finale pokonali oni reprezentację Islandii 28:23.

Hiszpanie zdobyli brązowy medal olimpijski w piłce ręcznej. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego pokonała 35:29 Chorwację, broniącą tytułu mistrzów olimpijskich. Pierwsza połowa nie zapowiadała pewnego zwycięstwa Hiszpanów - po 30 minutach gry 14:12 prowadzili Chorwaci. W drugiej połowie hiszpańscy zawodnicy najpierw doprowadzili do remisu, a potem powoli wypracowywali przewagę. Ostatecznie pokonali rywali sześcioma bramkami.