Facebook Google+ Twitter

Piłkarska reprezentacja Francji zawieszona

Francuska federacja piłkarska zawiesiła wszystkich 23 uczestników finałów mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki.

Nowo wybrany szkoleniowiec reprezentacji Francji, niegdyś wielki piłkarz Laurent Blanc zwrócił się z prośbą do francuskiej federacji piłkarskiej o zawieszenie wszystkich uczestników afrykańskiego mundialu podczas najbliższego meczu trójkolorowych 11 sierpnia 2010 z reprezentacją Norwegii w Oslo.

Włodarze francuskiej piłki przychylili się do prośby selekcjonera i w związku z tym podczas najbliższego meczu z Norwegami nie zobaczymy nikogo z 23-osobowej kadry trójkolorowych na mistrzostwa świata w RPA. Selekcjoner reprezentacji Francji Laurent Blanc / Fot. www.rtbnews.rtb.govbn

"Oczywiście nie mogłem udawać, że nic się nie stało... Oglądałem poczynania moich rodaków na mundialu ze smutkiem, byłem rozczarowany wynikami sportowymi i zszokowany zachowaniem piłkarzy".

Zawieszeni piłkarz nie rozumieją decyzji władz. "To głupia decyzja", stwierdził bramkarz trójkolorowych Hugo Lorris.

Nie oznacza to jednak, że Laurent Blanc zrezygnuje na stałe z tych zawodników. Wręcz przeciwnie, po okresie karencji zamierza powołać każdego zawodnika, który będzie prezentował wysoki poziom sportowy.

Szkoleniowiec nie zamyka drogi ani przed Patricem Evrą, ani przed Nicolasem Anelką- a więc autorami największych skandali we francuskiej reprezentacji podczas mistrzostw świata 2010.

źródło: news.bbc.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.