Facebook Google+ Twitter

Piłkarski klub, od kołyski aż po grób

Najwyraźniej zarząd RCD Espanyol wziął sobie do serca słowa znanej piłkarskiej przyśpiewki i postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich kibiców, budując przy nowym stadionie... cmentarz.

Obecny stadion RCD Espanyol. / Fot. Diliff ( http://en.wikipedia.org/wiki/User:Diliff )Centrum handlowe, kina, bary, restauracje i hotel - wbrew pozorom nie jest to opis małego miasteczka, lecz tego, co znajdować się będzie na nowym stadionie hiszpańskiego pierwszoligowca. Estadio Nou Sarrià ma spełniać nie tylko ważną funkcję sportową, ale także rozrywkową. Klub zapewnia, że po ukończeniu budowy nowego obiektu, będzie gotowy do organizacji największych wydarzeń kulturalnych w Barcelonie.

Trybuny stadionu pomieszczą czterdziestotysięczny tłum, a parking ponad trzy tysiące samochodów. Jednak ten kolos zaistniał ostatnimi czasy w hiszpańskich mediach nie ze względu na swe rozmiary, lecz przez pomysłowość pewnego pana nazwiskiem Collet.

Joan Collet, doradca w klubie RCD Espanyol, wpadł na dość niecodzienny pomysł wykorzystania przestrzeni stadionu. Chociaż określenie „niecodzienny” jest tu chyba zbyt skromne. Mianowicie nowy stadion RCD Espanyol będzie można wybrać jako miejsce ostatecznego spoczynku. W jakim sensie? Dosłownym. Obiekt ma bowiem zawierać cmentarz…

Pomysł ten, wbrew obawom klubu, kibice przyjęli z entuzjazmem. Wielu gotowych jest zapłacić każdą cenę, aby ich „ciało zostało tam, gdzie dusza” (słowa jednego z pierwszych nabywców). Obecnie sprzedano już ponad pięćset miejsc na nowym cmentarzu, a chętnych ciągle przybywa.

Zadbano też o żywych. Wśród bogatej oferty usług, które będą wykonywane na Estadio Nou Sarrià znajduje się między innymi organizacja ślubów i chrzcin. Ciekawe ilu chętnych znalazłoby się w Polsce na zakup kawałka gruntu na stadionie Legii czy też wzięcia ślubu na stadionie Wisły?


Źródło: as.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa wiadomość. W Polsce też znaleźliby się kibice chcący spocząć na stadionach swych ukochanych klubów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.